Hlavní navigace

Litva má nový server inspirovaný českým portálem Na volné noze

[Tisková zpráva] 29. 10. 2009, Ostrava — Litevská firma Itema spustila tento týden nový katalog nezávislých profesionálů podle vzoru českého portálu Na volné noze. Web se jmenuje Dirba Laisvai, má adresu www.dirbalaisvai.lt a své služby již na něm prezentuje na 40 profesionálů z různých oborů.

Sdílet

Vzhled serveru volně rozvíjí koncept české předlohy www.navolnenoze.cz – oproti ní je ale jednodušší, neobsahuje blog a klade maximální důraz na katalog. Spolumajitel firmy Itema Ignas Rubežius a manažerka projektu Ilma Nausedaite byli sice v Česku na krátké návštěvě spojené s konzultací, jinak je ovšem litevský server jejich vlastním dílem.

Litva je členem EU a má jen něco málo přes 3 miliony obyvatel, z nichž asi šestina žije a pracuje v hlavním městě Vilniusu. Provozovatelé serveru Dirba Laisvai se proto rozhodli oslovit přednostně špičkové, vyhlášené nezávislé profesionály. Jejich přítomnost v katalogu by měla podpořit známost celého projektu, který je první svého druhu v Litvě.

Podle Ilmy Nausedaite jsou reakce veřejnosti velmi pozitivní: „Všichni jsou nadšení a říkají, že Litva takový projekt potřebovala už hodně dlouho. Nyní jej konečně máme. Novinka se rychle šíří přes Facebook, Twitter a LinkedIn. Hned první den jsme zaznamenali přes 500 návštěv a několik objednávek. Sociální sítě chceme hlavně zpočátku používat pro komunikaci se zákazníky a celou nezávislou komunitou. Kromě toho budeme rozesílat každý měsíc novinky emailem všem našim uživatelům.“

Portál Na volné noze je český server zaměřený na propagaci osobního podnikání. Kromě šíření podnikatelské osvěty v Česku podporuje také vznik obdobných zahraničních projektů a rozvoj mezinárodní spolupráce nezávislých profesionálů. Litevská firma Itema, která je provozovatelem nového serveru Dirba Laisvai, stojí mimo jiné za pokročilým řešením pro firemní newslettery MailerSoft.com, systémem online fakturace ASAP.lt a řadou dalších webových projektů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).