Hlavní navigace

Nový širokoúhlý Full HD monitor LG W2261V-PF

[Tisková zpráva] Harmonie elegantního designu a vysoké užitné hodnoty

Sdílet

Praha, 9. dubna 2009 — Nový monitor společnosti LG s označením W2261V-PF je připraven pro uživatele, kteří se nespokojí s malou úhlopříčkou obrazu. A také pro zájemce o zobrazovací jednotku podporující plné HD rozlišení, kterou mohou připojit k běžnému stolnímu počítači, k notebooku, ale také k přehrávači multimediálního obsahu nebo k herní konzole.

Monitor od společnosti LG splní tyto požadavky bezezbytku: nativní rozlišení 1920×1080 obrazových bodů, úhlopříčka 22 palců, formát zobrazení 16:9, dynamická regulace kontrastního poměru až 20 000:1, svítivost 300 cd/m2 a rychlá odezva 2 ms jsou zárukou rychlého, barevně přesného a dostatečně kontrastního zobrazení jakéhokoliv obsahu.

„Tímto modelem s atraktivní cenou chceme širokoúhlý Full HD monitor zpřístupnit širší veřejnosti,” uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel české pobočky LG.

Monitor LG W2261V-PF je vybaven 15pinovým D-Sub konektorem, DVI-D připojením a HDMI konektorem. Může si jej proto vybrat jak majitel notebooku, který hledá větší zobrazovací jednotku, tak uživatel stolního PC nebo herní konzole (včetně HDMI rozhraním).

Přístroj je vybaven TN panelem, nabízí úhly pohledu 170/160 stupňů a pracuje s paletou 16,7 milionu barev. Nativní rozlišení 1920×1080 pixelů umožňuje snadno zobrazit dvě strany formátu A4 vedle sebe, uživatel tak získá rychlý přehled nad zpracovávaným dokumentem, dlouhou tabulkou nebo nad celkovým rozvržením grafiky. Tomuto přehledu napomáhá i funkce eZ Zooming, která stiskem tlačítka na monitoru sníží rozlišení a jako lupa přiblíží konkrétní místo na obrazovce. K dispozici je také nastavení 4:3 in Wide, umožňující rychlé přepnutí monitoru do formátu zobrazení 4:3 bez deformace.

Společnost LG u všech svých produktů dbá na ergonomické zpracování v kombinaci se stylovým designem. Monitor LG W2261V-PF do konceptu výrobce samozřejmě zapadá ― širokoúhlý zobrazovací panel je obrouben černým okrajem a slabým průsvitným červeným plastem, navíc je možné jej naklápět na elegantním černém podstavci a přizpůsobit polohu displeje potřebám uživatele. LCD monitor LG W2261V-PF je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 4 900 Kč.

LG