Hlavní navigace

Nový softwarový blade společnosti Check Point pro správu bezpečnostních událostí mění informace v konkrétní akce

[Tisková zpráva] SmartEvent je prvním a jediným řešením pro analýzu bezpečnostních událostí, který nabízí okamžité řešení zjištěných hrozeb

Sdílet

Praha, 14. dubna 2010 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes představil softwarový blade SmartEvent, nové sjednocené řešení správy bezpečnostních incidentů pro okamžitý přehled napříč různorodými bezpečnostními systémy, které zahrnují například firewall, prevenci proti průniku do sítě (IPS), prevenci ztráty dat (DLP) i koncové pracovní stanice. SmartEvent filtruje obrovské množství bezpečnostních logů a událostí a upozorňuje na kritické události hned, jak k nim dojde, navíc umožňuje správcům zastavit útoky přímo z rozhraní SmartEvent.

„Bezpečnostní administrátoři mohou jednat pouze tak rychle a efektivně, jak jsou schopni vyhodnotit relevantní data,“ říká D. Řeháček, marketingový manažer společnosti Check Point. „S nástrojem SmartEvent mohou správci vidět bezpečnostní události jak z manažerského pohledu, tak i velmi detailně, a to na pouhé tři kliknutí myši pro rychlou reakci na právě vzniklou hrozbu,“ říká D. Řeháček.

SmartEvent sleduje a vyhodnocuje události z různých bezpečnostních řešení (firewall, IPS, DLP, koncová stanice, antivirus, apod.), prezentuje je ve stručné formě a zdůrazňuje kritické bezpečnostní incidenty. Události jsou konsolidovány a zobrazeny v jasné a přehledné podobě – na základě závažnosti a četnosti používá vizuální časové osy, známé také jako „Doughnut timeline". Kromě toho rozhraní SmartEvent umožňuje správcům okamžitě aplikovat ochrany k rychlému zastavení útoků, jako jsou například změny bezpečnostních politik nebo blokování provozu z určitých zdrojů.

„Jako poskytovatel elektrické energie, zemního plynu, vody a odpadních vod máme státem předepsané směrnice, kterých se musíme řídit,“ říká Tom Fowler, bezpečnostní IT specialista v Colorado Springs Utilities. „Check Point SmartEvent poskytuje novou úroveň přehlednosti, jakou jsme neměli nikdy předtím. To nám umožnilo dostat se k základům bezpečnostních incidentů, napravovat hrozby rychleji a snadněji splňovat požadavky s licenčními podmínkami provozu,“ dodává T. Fowler.

Prostřednictvím architektury softwarových bladů společnosti Check Point mohou zákazníci snadno nasadit softwarový blade SmartEvent do svých stávajících systémů pro správu bezpečnosti a dramaticky snížit čas na instalaci společně s náklady. Kromě toho je SmartEvent rovněž k dispozici na samostatném zařízení Smart-1 SmartEvent, které je navrženo pro poskytování komplexní analýzy bezpečnostních událostí pro středně velké a velké podnikové sítě.

Vlastnosti a výhody Check Point SmartEvent:

  • Informace v reálném čase o událostech a trendech za použití časových os, grafů nebo map, které podnikům poskytují komplexní pohled na bezpečnostní incidenty
  • Jednotné rozhraní pro sledování incidentů monitoruje bezpečnostní události všech softwarových bladů Check Point, systémů třetích stran a přináší vyšší efektivitu správy a reportování o stavu dodržování pravidel
  • Okamžitá správa hrozeb, která umožňuje podnikům zastavit útoky přímo z obrazovky pro správu incidentů bezprostředně po zjištění hrozby
  • Pokročilá geografická ochrana umožňuje firmám blokovat škodlivý datový provoz, jehož zdrojem jsou geograficky identifikované servery
  • Vestavěný ticketing přiřazuje incidenty bezpečnostním pracovníkům pro zjednodušení vyšetřování jednotlivých událostí.

Více informací o softwarovém bladu SmartEvent a příslušném zařízení Smart-1 lze nalézt na adrese: http://www.chec­kpoint.com/pro­ducts/software­blades/smarte­vent.html.

„Stejně jako u bezpečnostních hrozeb neustále roste jejich propracovanost a frekvence útoků, poskytuje SmartEvent svým zákazníkům větší přehlednost a vynikající kontrolu nad řízením rizik a zabezpečením jejich IT prostředí,“ uzavírá D. Řeháček.

Dostupnost
Check Point SmartEvent je dostupný ihned a je možné jej zakoupit prostřednictvím celosvětové sítě prodejců Check Point. Chcete-li najít partnera, navštivte http://partner­s.checkpoint.com/par­tnerlocator/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).