Hlavní navigace

Nový Sport.cz zaujal i rozšířil obzor sportovního online zpravodajství

[Tisková zpráva] Po úspěšném testování přichází Seznam s novou verzí oblíbeného sportovně -zpravodajského serveru Sport.cz. Vizuální i obsahovou proměnu začali uživatelé zkoumat už od pondělí 5. března - svědčí o tom mimo jiné stoupající návštěvnost služby.

Sdílet

Podle Netmonitoru se aktuální návštěvnost Sportu pohybuje mezi 220 – 232 tisíci uživateli denně. Jeho původní zelenomodrá grafika a mírně změněné logo na první pohled nesignalizují radikální změny. O to víc novinek je v obsahu.

Rubriky a TV program
Hlavní sportovní disciplíny vycházejí z tradičního zájmu čtenářů: fotbal, hokej a motosport. Mají své samostatné adresy fotbal.sport.cz, hokej.sport.cz a moto.sport.cz. V každé z nich najdou čtenáři podrobné informace ze všech domácích ligových nebo reprezentačních utkání, kvalifikačních soutěží nebo pohárů. Kromě toho i všechny evropské ligy – ať už fotbalové nebo hokejové.

Zatím jen u Gambrinus ligy – ale v budoucnu i u ostatních soutěží – najdou čtenáři podrobný rozpis zápasů na celou sezónu, detailní informace i historii jednotlivých utkání (např. kolik padlo penalt, žlutých karet i vlastních gólů) přehledy týmů a fotografie hráčů, také údaje o divácké návštěvnosti a jména rozhodčích.

Další obory se vešly do rubriky Ostatní sporty. Pro všechny stránky jsou typické větší a podrobné texty v levé části a krátké zprávy v pravé části stránky. K obsahové dokonalosti Sportu pak patří televizní program, uvádějící výhradně sportovní pořady na českých stanicích a některých evropských televizních kanálech.

Výsledky
Nejdůležitější sportovní informace, kterou je samozřejmě výsledek utkání, najdou čtenáři v samostatné stejnojmenné rubrice na adrese vysledky.sport.cz. Pro opravdové sportovní fajnšmekry přinášejí Výsledky pohled na celý svět – Francie, Španělsko, Itálie, ale také Brazílie, Irsko, Mexiko, tam všude se hraje fotbal. Stejně podrobné jsou i výsledky domácí fotbalové Gambrinus ligy.

A koho více zajímá hokej, klikne jednoduše na vedlejší podrubriku a vidí informace o nejbližších utkáních po celé České republice. Kromě Extraligy a Reprezentace je tady znovu i mezinárodní přehled – americká NHL, liga ve Švýcarsku, Švédsku, Mexiku, Irsku i Uruguaji.

V dohledné době se i výsledkové přehledy rozšíří o mnohé další sportovní disciplíny a zajímavé soutěže.

Sázky a přenosy online
Sportovní adrenalin se dá na Sportu kombinovat ještě s herní odvahou. Sázky na výsledek, aktuální kurzy i výhry, o tom všem v rubrice Sázení. Proklikem přes aktivní odkazy se čtenáři dostanou i na skutečné sázkové servery, kde se informace získané právě na Sportu mohou velice hodit.

Také technologicky je nový Sport přijatelnější zejména díky tabulkám a přehledům tvořeným v html kódu. Sportovní online přenosy využívají všech výhod AJAXu, takže např. psané komentáře k jednotlivým přenosům se zobrazují automaticky, bez nutnosti znovu načítat celou stránku. Na rozdíl od starších verzí jsou tyto přenosy dobře použitelné a ke každému může probíhat také chat.

Do budoucna plánuje Seznam na Sportu ještě videa a to jak na titulní straně, tak v každé rubrice, případně v článku. Kromě toho i audio rozhovory redaktorů se sportovci, přenášené v MP3 formátu.

Nový Sport.cz připravil Seznam tradičně ve spolupráci s vydavatelstvím Borgis, a.s. Redakci Sportu tvoří v současné době pět redaktorů, vývojový a produktový tým Seznamu zase 9 lidí. Sport.cz byl poprvé na Seznamu nasazen v roce 2002. Větší inovací prochází od té doby poprvé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).