Hlavní navigace

Nový účinný chladič dvoujádrových procesorů ASUS Silent Square

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nový účinný chladič dvoujádrových procesorů ASUS Silent Square

Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) dnes představila chladič procesorů nazvaný „Silent Square“, který využívá inovativní prvky včetně oboustranného žebrování, dynamického řízení rychlosti ventilátoru a pěti měděných tepelných trubic (heat pipe). To přináší tiché a vysoce účinné řešení rozptylování tepla pro dvoujádrové procesory Intel® Pentium® D a AMD® Athlon™ X2.

Silent Square podporuje také procesory Intel Pentium® 4 LGA775 a Socket 478 i procesory AMD Athon™ 64 a Athlon 64-FX, a poskytuje tak uživatelům efektivní řešení problému chlazení pro nejvýkonnější počítače.

„Se Silent Square už uživatelé nemusejí utrácet peníze za nový ventilátor, když vymění procesor,“ uvedl Steven Chou, ředitel ASUS Thermal Solution Business. „Některé nové technologie, umožňující tichý provoz a rychlé chlazení, dělají
z toto nového chladiče ideální podporu pro dvoujádrové procesory.“

Rychlý rozptyl tepla – oboustranné žebrování a pět měděných tepelných trubic
Silent Square využívá konstrukci s oboustranným žebrováním, která obsahuje „zvlněná“ žebra po obou stranách chladiče, což přináší větší plochu pro tepelnou výměnu. Pět měděných tepelných trubic, které jsou účinnými vodiči tepla, odvádí teplo vytvářené procesorem na žebra chladiče, což udržuje teplotu procesoru na optimální úrovni pro vysoký výkon a stabilní provoz systému.

Podporuje až 130W procesor při 18 dBA

Pomocí impulzního řízení (PWM) upravuje Silent Square automaticky rychlost ventilátoru podle teploty procesoru a zajišťuje chlazení procesoru při maximálně tichém provozu 18dBA.

Ochrana modulu regulace napětí

Ochrana modulu regulace napětí uvnitř chladiče směruje proud vzduchu z 9cm ventilátoru na moduly regulace napětí (VRM) poblíž procesoru, které jsou velmi důležité pro jeho funkci a celkovou stabilitu systému. Tato jedinečná konstrukce účinně snižuje teplotu VRM o 10–15 °C.

Instalace ve 3 krocích
Použitý patentovaný upevňovací modul je vyroben speciálně tak, aby byla umožněna snadná instalace chladiče ve 3 jednoduchých krocích bez vyjímání základní desky ze systému nebo paměťových modulů z desky a bez ohledu na typ procesoru:

1. Umístěte upevňovací modul na základní desku
2. Umístěte chladič nad procesor.
3. Zajistěte chladič pružinovou svorkou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).