Hlavní navigace

Nový Wi-Fi přístupový bod Tenda W300A s gigabitovým portem a napájením přes Ethernet

[Tisková zpráva] Brno, 3. 6. 2009 – INTELEK, distributor síťových prvků s přidanou hodnotou, uvádí na trh přístupový bod W300A výrobce Tenda Technologies. Tato nejmodernější technologická novinka poskytne díky gigabitovému portu bezdrátovým sítím možnost přenosu dat až 130 megabitů za sekundu. Zařízení, které lze napájet pomocí ethernetové kabeláže (PoE), poskytuje uživateli velkou flexibilitu při umístění v prostoru. Zákazníci, kteří nemají router či jiné zařízení umožňující sloučit přenos elektrické energie a dat do jednoho kabelu, využijí klasický napájecí adaptér.

Sdílet

Přístupový bod W300A je kompaktní zařízení o rozměrech 172 × 112 × 32 mm, které podporuje nejnovější bezdrátový přenosový protokol 802.11n Draft 2.0. Ten umožňuje komunikaci rychlostí až 300 Mb/s. Reálná přenosová rychlost na rozhraní WLAN-WLAN dosahuje úctyhodných 130 Mb/s, tedy téměř 7 krát více, než při použití současného standardu 802.11g (se kterým je 802.11n zpětně kompatibilní). Pro maximální využití nového přenosového standardu je přístupový bod vybaven gigabitovým LAN portem.

Zařízení W300A nabízí celkem pět pracovních režimů: přístupový bod, P2P Bridge, P2MP Bridge, AP Repeater a klient. Dále obsahuje implementaci funkce WDS, díky níž dokáže hladce propojit dvě bezdrátové sítě, čímž zvyšuje rozsah oblasti pokryté signálem.

Z hlediska zabezpečení disponuje přístupový bod W300A podporou nejsilnějších zabezpečení WPA2 a 802.1×. Zařízení navíc umožňuje zakázat vysílání SSID a nabízí kromě paketového filtru i filtr MAC adres.

W300A se ovládá pomocí webového rozhraní nebo pomocí SNMP protokolu v1 a v2. Přístupový bod je dále vybaven třemi odnímatelnými všesměrovými anténami (se ziskem 3dBi) a úchytkami na zeď.

W300A lze zakoupit za doporučenou koncovou cenu 1507 Kč (bez DPH). O společnosti INTELEK spol. s r.o.

INTELEK (www.intelek.cz) je distributor komponent a systémů pro počítačové sítě na bázi optických a metalických kabelů, dodavatel moderních bezdrátových technologií pro licencované pásmo a průkopník technologie WiMAX v ČR. V portfoliu firmy jsou zastoupeny například značky Alvarion, Atrack, Proxim, RiT, Signamax, Solarix, Tenda a Extricom. INTELEK poskytuje obchodní a technickou podporu zákazníkům, iniciuje výrobu nových komponent a podílí se na vývoji produktů a jejich testování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).