Hlavní navigace

Nový zahraniční seriál Jake 2.0

[Tisková zpráva] Každé pondělí od 20.2. 2006 ve 23:10 na ČT1, stopáž: 40min.

Sdílet

Jake Foley je mladý technik a správce počítačové sítě, který pracuje pro Národní bezpečnostní úřad USA (NSA), kde zatím jen z povzdálí s obrovským zájmem přihlíží tomu, o čem sní.

Dávno totiž touží po tom, aby se stal agentem, jenž stejně jako slavný James Bond dokáže překonávat všechny překážky. Náhoda jej zavede do jedné z laboratoří v okamžiku přestřelky mezi místní bezpečnostní ochrankou a zrádcem přísně utajovaného nanotechnologického výzkumu. Pomůže sice přitom zamezit úniku důležitých informací z NSA, právě tento okamžik mu ale také rázem změní další život.

V průběhu zápasu Jakea nečekaně zasáhne střepina zkumavky naplněné experimentálním sérem. Mikroskopické částice obsažené v roztoku „vnesou“ do jeho těla nadpřirozené schopnosti: najednou slyší i vidí na neomezené vzdálenosti, má nepředvídatelnou sílu, může se pohybovat neobyčejnou rychlostí a dokáže telepaticky komunikovat s počítači. To z něj učiní takřka supermana, který může být velmi užitečný pro náročné akce. Vedení úřadu NSA proto brzy přichází s nabídkou, aby se Jake stal členem jejího speciálního týmu…

Americký seriál spojující prvky sci-fi a krimi bude Česká televize uvádět po šestnáct večerů.