Hlavní navigace

Nový zákazník Aliatelu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nový zákazník Aliatelu

Mezi firemní zákazníky společnosti Aliatel a.s. se zařadila společnost TRW Autoelektronika s.r.o. se sídlem v Benešově, která je předním výrobcem spínačů a elektronických modulů pro automobilový průmysl. TRW Autoelektronika využívá od 2.9.2002 telefonní služby s přímým i nepřímým připojením (Business Call Direct a Business Call Smart) a službu pronájem digitálních okruhů, jíž se smluvnímu uživateli poskytuje stálá přenosová kapacita v telekomunikač­ní síti.

Aliatel a.s. zvítězil ve výběrovém řízení, v němž společnost poptala více dodavatelů včetně dominantního operátora, a to především na základě cenových podmínek. Služby Aliatelu bude společnost využívat pro komunikaci nejen po České republice, ale i do zahraničí.

ALIATEL a.s.

poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb. Aliatel je prvním provozovatelem pevné sítě na telekomunikačním trhu v ČR, jehož služby byly certifikovány ISO 9001, a zároveň první operátorem, který od července 2002 nabízí telefonní služby v rámci volby operátora. Aliatel byl oceněn v rámci žebříčku Fast 50 Deloitte a Touche jako 2. nejrychleji rostoucí technologická společnost v ČR a 15. ve střední Evropě.

Akcionářská struktura Aliatelu je ze 60 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s., Jihomoravská energetika, a. s., Jihočeská energetika, a. s., a Západočeská energetika, a. s., mají po 10,33 %, Pražská energetika, a. s., a Severočeská energetika, a. s., po 9,33 %). Zbývajících 40 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.

Více informací o společnosti Aliatel a jejích službách naleznete na www.aliatel.cz.