Hlavní navigace

Novým členem ICT Unie je i Google Česká republika

[Tisková zpráva] Praha, 7. prosince 2010 – ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se rozrostla o další dva řádné členy. Jedním z nich je společnost Google Česká republika, tedy tuzemské zastoupení globální internetové společnosti a jedničky mezi vyhledávači. Druhým je česká společnost VYDIS, dodavatel telekomunikačních technologií, optických a metalických sítí, měřicích systémů a softwaru. Celkový počet firemních členů ICT Unie dosáhl čísla 80.

Sdílet

Jak zdůrazňuje Svatoslav Novák, prezident ICT Unie, každý další člen přináší do tohoto největšího sdružení firem z oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) v ČR novou kvalitu a jedinečné kompetence. „Konkrétně tento případ, tedy vstup společností Google ČR a VYDIS do ICT Unie, ukazuje, že naše sdružení má nezastupitelný význam jak pro velké mezinárodní korporace a jejich tuzemské pobočky, tak i úspěšné české firmy, jejichž působení je jednoznačně orientováno na místní trh. Oba typy firem jsou pro činnost ICT Unie a posilování významu ICT průmyslu v ČR velmi důležité,“ prohlásil Svatoslav Novák.

„Od počátku našeho působení v České republice věnujeme velké množství energie internetovým inovacím a jejich zpřístupnění v maximální možné míře české společnosti. Proto vítáme každé partnerství, které nám umožní tento cíl realizovat. ICT Unie je pro nás v tomto směru vítanou platformou,“ uvedla Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu.

Členy ICT Unie se kromě dvou výše uvedených firem staly v letošním roce i společnosti ALTRON, CISCO Systems, COMPLETE CZ, Česká pošta, Nokia Siemens Networks Czech Republic a Schneider Electric CZ.