Hlavní navigace

Novým prezidentem Xeroxu je žena

[Tisková zpráva] Praha, 16. dubna 2007 – Xerox Corporation jmenoval s platností od 3. dubna do role prezidenta společnosti a člena ředitelské rady Ursulu Burns, která doposud vedla divizi Business Group Operations se zodpovědností za výzkum, vývoj, marketing a výrobu technologií, zařízení, spotřebního materiálu a odpovídajících služeb společnosti Xerox v celosvětovém měřítku.

Sdílet

Nadále se Ursula bude kromě stávajících povinností věnovat divizi pro správu dokumentů, firemní strategii, práci s lidskými zdroji, marketingu a péči o globální zákazníky. Jedinou nadřízenou Ursuly Burns je předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Anne M. Mulcahy, které jsou přímo podřízeny obchodní aktivity firmy, finanční a právní týmy a divize Xerox Global Services.

„Xerox dnes nabízí nejširší portfolio systémů pro správu dokumentů a software na trhu. Tento výsledek je dílem Ursuly. To ona vytvořila strategii, která vedla k uvedení více než stovky nových produktů během posledních tří let,“ uvedla Anne Mulcahy. „Ursula zároveň řídila aktivity, které posílily náš obchodní model a zvýšily konkurenceschop­nost, efektivitu a ziskovost naší společnosti.“

Ursula Burns zahájila svoji kariéru v Xeroxu v roce 1980 v rámci stáže na inženýrské pozici. Následně se podílela na vývoji a plánování nových produktů. Mezi lety 19992 a 2000 vedla Urcula Burns několik obchodních jednotek společnosti včetně skupiny pro barevný kancelářský tisk a skupiny pro síťové kopírky. V roce 1997 získala v rámci Xeroxu první ředitelskou funkci, v roce 2000 následovalo jmenování do pozice senior viceprezident pro strategické služby s odpovědností za výrobu a řízení dodavatelského řetězce spotřebního materiálu. V roce 2002 se stala prezidentkou Xerox Business Group Operations.

„Do Xeroxu jsem přišla před 27 lety jako stážista kvůli silnému postavení společnosti v oblasti výzkumu, vývoje a průmyslového designu,“ řekla Ursula Burns. „Ve firmě jsem už zůstala a je mi ctí, že mohu s Anne spolupracovat na dalším růstu společnosti a řídit vývoj dalších technologií a nových služeb pro naše zákazníky.“

Ursula Burns získala bakalářský titul ve fyzice na Polytechnickém institutu v New Yorku a magisterský titul v oboru mechanického inženýrství na Columbijské univerzitě. Ursula je členkou správních rad několika společností a neziskových organizací včetně American Express a Boston Scientific Corp.