Hlavní navigace

NOVÝM GENERÁLNÍM ŘEDITELEM SPOLEČNOSTI DELL COMPUTER BYL JMENOVÁN PAVEL ZENTRICH

[Tisková zpráva] Praha, 2. října 2008 – Pavel Zentrich (1968) byl od prvního října 2008 jmenován do funkce generálního ředitele společnosti Dell Computer. Své bohaté zkušenosti s řízením společností a lidí získal v Sony a následně Sony Ericsson, kde prošel řadou manažerských pozic. Do Dellu přichází z Ruska, kde od května 2007 působil ve funkci generálního ředitele.

Sdílet

Pavel Zentrich – Inženýrský titul získal na Vysoké Škole Ekonomické v Praze v roce 1991. Od roku 1993 působil jako produktový manažer u společnosti Sony. Po absolvování stáže ve Španělsku působil v letech 1996 až 2000 jako marketingový manažer Sony v Holandsku. Zde se mimo jiné účastnil uvedení technologie DVD na Evropský trh. Následně působil rok jako oblastní obchodní manažer v Německu a stal se členem regionálního vedení nově vzniklé společnosti Sony Ericsson.

V letech 2002 až 2004 působil jako marketingový ředitel nejprve v Řecku a následně v Itálii, kde postupně stabilizoval pozici značky na lokálním trhu a řídil zavádění a implementaci standardizovaných EMEA procesů. V lednu 2004 se stal výkonným ředitelem Italské pobočky Sony Ericsson a byl odpovědný za otevření nového prodejního kanálu. Od května 2005 působil jako generální ředitel a člen představenstva pro Řecko a Balkánské země. Zde získal mimo jiné regionální ocenění za business plánování (Regional Forecasting Award). V květnu 2007 pak vykonával funkci generálního ředitele pro Sony Ericsson v Rusku, které se stalo pod jeho vedením nejlépe profitující pobočkou v celém regionu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).