Hlavní navigace

Novými Zprávičkami vychází Česká televize vstříc malým divákům

[Tisková zpráva] Tento svět není jen pro dospělé. Také děti prožívají na modré planetě své osudy. Znají chvíle štěstí, ale i útrap a soužení. Chápat naši složitou současnost není nic jednoduchého pro dospělé, Pro děti je to ještě obtížnější. Pomoci jim lépe se v ní orientovat – to chtějí Zprávičky České televize každou sobotu na ČT1 po deváté ráno s moderátorkou Zuzanou Šimůnkovou.

Sdílet

Zprávičky mají co nabídnout nejen dětem, ale i dospělým divákům, kteří v každodenním shonu pracovního týdne nemohou sledovat Události, zpravodajskou stanici ČT24 nebo jiné zpravodajské pořady České televize. Nabízejí stručný výběr z nejdůležitějších událostí posledních sedmi dnů. Zprávičky se však pochopitelně zaměřují hlavně na děti a počítají také s tím, že rády napodobují dospělé. V Miniparlamentu tak mohou malí diváci vystoupit z anonymity a pokusit se změnit svět k lepšímu. Nebo prosazovat myšlenky, na které fantazie dospělých nestačí. Zprávičky však nežijí pouze politikou, chtějí být všestranné a plnit dětem ta nejskrytější přání.

„Přemýšlíte nad tím, co budete jednou v životě dělat, ale nevíte, co si vybrat a co by pro vás bylo nejvhodnější? Pak jsou tu Zprávičky, aby vám na tuto otázku pomohly odpovědět. Chcete rozvíjet svého koníčka, sportovat, mít přehled o nových knihách, nebo vás láká internet? Víte však, že je zároveň plný nejen lákadel, ale i nástrah? Pak vám mohou být právě Zprávičky užitečné, protože se mohou stát vaším bezpečným průvodcem v bludišti moderních technologií,“ říká dramaturgyně pořadu Andrea Majstorovičová.

V rubrice Splněné přání si děti zase mohou vyzkoušet profesi, o níž mají zájem i přesto, že se jim takové přání může zdát nesplnitelné. Přesvědčil se o tom například čtrnáctiletý Ondřej, který si chtěl vyzkoušet moderování hlavní zpravodajské relace České televize Události po boku Jolany Voldánové. Kdo rád soutěží, ten si najde ve Zprávičkách také svou parketu. Dokonce může ve stejnojmenné rubrice vyhrát pěknou cenu. Na vítěze čeká například kniha U nás v Evropě, která přibližuje malému divákovi život běžných rodin v Evropské unii. Taková výhra mu může posloužit také jako inspirace, až bude s rodiči přemýšlet o tom, kam se v létě vypravit na dovolenou. To všechno a ještě mnoho jiného mají pro děti o víkendu připraveny jejich Zprávičky.

E-mail pořadu: zpravicky@ces­katelevize.cz
Více informací: www.ceskatele­vize.cz/zpravic­ky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).