Hlavní navigace

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 13. března 2008, PRAHA – 25. března 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), a Národní bezpečnostní agentura (NSA) Spojených států oznámily dohodu o spolupráci v rámci komunity OpenSolaris na výzkumu a vývoji bezpečnostních vylepšení, která doplní stávající bezpečnostní mechanismy systému OpenSolaris. Sun a NSA budou spolupracovat s komunitou OpenSolaris na integraci další formy povinného řízení přístupu (MAC), která bude založena na architektuře Flux Advanced Security Kernel (Flask).

Sdílet

Společný výzkumný projekt doplní bezpečnostní mechanismy povinného řízení přístupu technologie Solaris Trusted Extensions a bude posouzen komunitou OpenSolaris. Architektura Flask podporuje širokou řadu zásad zabezpečení, takže umožňuje integrovat různá bezpečnostní pravidla a nakonfigurovat tak zásady zabezpečení odpovídající konkrétním bezpečnostním cílům různých počítačových prostředí.

„Národní bezpečnostní agentura je považována za jednu z nejuznávanějších autorit na poli zabezpečení informačních technologií,“ řekl Bill Vass, prezident společnosti Sun Microsystems Federal. „Kombinace odbornosti NSA a 18letých zkušeností Sunu s poskytováním řešení povinného řízení přístupu, spolu s jeho jednoznačnou podporou pro otevřené standardy, představuje výbornou základnu pro zkoumání možností využití architektury Flask v operačním systému OpenSolaris. Je to příležitost dále zlepšit zabezpečení už tak bezpečného prostředí OpenSolarisu způsobem, který prospěje zákazníkům ve státní správě i v komerčním sektoru.“

„NSA těší, že se práce její výzkumné organizace v oblasti zabezpečení počítačových systémů uplatňuje v počítačovém průmyslu jako základna bezpečných řešení,“ řekl Dick Schaeffer, šéf NSA Information Assurance Directorate. „Jsme odhodláni prosazovat přenos těchto technologií do soukromého sektoru, abychom zajistili lepší dostupnost komerčních produktů, které jsou stále důležitější pro budoucí infrastrukturu americké vlády.“

Komunita OpenSolaris
OpenSolaris je open source projekt, který v roce 2005 založila společnost Sun Microsystems, aby vybudovala komunitu vývojářů okolo operačního systému Solaris. Je určen pro vývojáře, správce systémů, studenty a uživatele, kteří chtějí přispět k vývoji a zdokonalování operačních systémů. V listopadu 2007 bylo na webu OpenSolaris.org zaregistrováno přes 80 000 členů komunity. Komunita OpenSolaris User Group aktivně spolupracuje s desítkami dalších komunit a projektů, které vznikají na webu OpenSolaris.org.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).