Hlavní navigace

Produktová řada NSA společnosti SonicWALL získala certifikaci COMMON CRITERIA EAL 4+

[Tisková zpráva] SUNNYVALE, Kalifornie – 25. června 2008 — Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), přední dodavatel infrastruktury pro zabezpečení sítí, oznámila, že její produktová řada Network Security Appliance (NSA) se softwarem SonicOS v5.0.1 získala certifikaci Common Criteria Evaluation Assurance Level 4.

Sdílet

Tato certifikace byla doplněna certifikací o nápravě chyb (EAL 4+) od organizace Canadian Communications Security Establishment pro kanadské schéma Common Criteria Evaluation and Certification Scheme (CCS). EAL 4+ je jednou z nejvyšších všeobecně uznávaných certifikací v oblasti IT sítí a nyní platí pro zařízení SonicWALL NSA E7500, E6500, E5500, 5000, 4500 a 3500.

Certifikace Common Criteria je mezinárodně uznávaný soubor předpisů (ISO 15408), který definuje společný rámec pro posuzování bezpečnostních vlastností a funkcí produktů pro zabezpečení informačních technologií. Tento standard zahrnuje několik předem určených úrovní osvědčení záruky s odstupňovanou přísností. Certifikace Common Criteria umožňuje výrobcům nechat si výrobky otestovat na zvolenou úroveň nezávislou testovací laboratoří. Po provedení testů jsou certifikace Common Criteria akceptovány ve 25 zemích, které podepsaly dohodu o jejich uznávání CCRA (Common Criteria Recognition Agreement), včetně vlády Spojených států. Certifikace bezpečnostních produktů Common Criteria je povinným požadavkem pro nákupy mnoha státních úřadů v rámci režimu CCRA.

„SonicWALL dlouhodobě vynakládá značné technické a vývojové prostředky na zlevňování a zjednodušování informačních infrastruktur,“ řekl Larry Wagner, senior technický ředitel společnosti SonicWALL. „Zabezpečení sítí je pro naše zákazníky klíčovou prioritou a pro mnohé z nich jsou podobné certifikace rozhodujícím faktorem při rozhodování o nákupu. Získání certifikace Common Criteria pro produkty řady NSA je důležitým milníkem v naší dlouhodobé snaze poskytovat nejbezpečnější řešení síťové infrastruktury na trhu.“

Zařízení SonicWALL Network Security Appliance (NSA) zajišťují ochranu před hrozbami v souborech a obsahu přenášeném gigabitovými rychlostmi. Spojují výkonný inspekční firewall, který v reálném čase bez zpětného sestavování hloubkově prověřuje pakety, s několika vrstvami ochranné technologie a sadou bezpečnostních služeb včetně antiviru, anti-spywaru, prevence narušení a filtrování obsahu. Zařízení řady NSA jsou konstruována pro nejnáročnější nasazení. Paralelní provedení a vícejádrová architektura zařízení NSA poskytuje vysokorychlostní ochranu před hrozbami a velké možnosti škálovatelnosti z hlediska nasazení. Nabízí velkým a středním podnikům rozsáhlou paletu vyspělých funkcí pro flexibilní konfiguraci sítě, snadnou integraci a flexibilitu nasazení, jež usnadňují správu a poskytují uživatelům mimořádnou hodnotu.

Další informace jsou dostupné na internetové adrese www.sonicwall.com.