Hlavní navigace

O Aliatel v procesu prodeje je značný zájem

[Tisková zpráva]

Sdílet

O Aliatel v procesu prodeje je značný zájem

Akcionáři Aliatelu, největšího alternativního operátora v zemi, zahájili proces prodeje společnosti. Zájem o akvizici projevilo široké spektrum potenciálních lokálních i mezinárodních kupců z okruhu strategických a finančních investorů.

Praha, 29. září 2004 – Vlastníci společnosti Aliatel, německá energetická společnost RWE a šest českých rozvodných akciových společností (Severomoravská energetika, Jihomoravská energetika, Jihočeská energetika, Západočeská energetika, Pražská energetika a Severočeská energetika) v souladu se svým dlouhodobým strategickým záměrem zahájili proces, jehož cílem je prodat vlastnický podíl ve společnosti. „Připravovaný odchod z Aliatelu je plně v souladu s naším záměrem odejít z telekomunikačního odvětví, abychom se mohli plně věnovat předmětu podnikání, který je pro nás klíčový, a tím je energetika,“ komentuje společné rozhodnutí všech akcionářů předseda představenstva Aliatelu ing. Josef Havel, který je současně místopředsedou představenstva a technickým ředitelem Jihočeské energetiky, a dodává: „Registrujeme značný zájem o Aliatel. Jde o široké spektrum potenciálních zájemců z řad lokálních i mezinárodních telekomunikačních společností a finančních investorů, což nám dává pocit důvěry v pozitivní výsledek celého procesu.“

Dne 1. července akcionáři jednomyslně schválili kapitalizaci svých pohledávek na základní kapitál společnosti. Aliatel je tak v současnosti oddlužený, s celkovým základním kapitálem ve výši 5,47 miliard Kč. „Díky stabilní finanční situaci, komplexnímu portfoliu služeb, kvalitní a moderní infrastruktuře a v neposlední řadě také díky kvalitnímu týmu odborně zdatných zaměstnanců je Aliatel právem vedoucím alternativním operátorem v České republice,“ říká místopředseda představenstva Aliatelu a zástupce německého akcionáře RWE Engelbert Halm.

„Aliatel vždy cítil velkou podporu ze strany akcionářů a pro nás je důležité, že s ní můžeme počítat i v době, kdy se jedná o jeho prodeji,“ hodnotí spolupráci s vlastníky generální ředitel Aliatelu Bernhard Fanger: „Plán na rok 2004 plníme a těšíme se na další posílení vedoucí pozice společnosti pod novým vlastníkem.“

ALIATEL a.s.

poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb. Aliatel je držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu kvality ISO 9001:2000. Aliatel byl oceněn v rámci žebříčku Deloitte Fast50 pro rok 2003 jako nejrychleji rostoucí technologická společnost ve střední Evropě. Je také držitelem národní ceny Rhodos pro rok 2004 za nejlepší firemní image mezi telekomunikačními operátory.

Akcionářská struktura Aliatelu je ze 60,28 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s. 12,53 %, Jihomoravská energetika, a. s. 11,66 %, Jihočeská energetika, a. s. 11,66 %, a Západočeská energetika, a. s. 11,66%, Pražská energetika, a. s. 6,39 % a Severočeská energetika, a. s. 6,39 %). Zbývajících 39,72 % akcií je v držení německé RWE Com GmbH & Co. oHG.

Další informace o společnosti:

Pavel Kaidl, PR Manažer společnosti Aliatel, tel: +420 2 2525 3152, e-mail: press@aliatel.cz

Další informace o procesu prodeje:

Mr. Bill McAndrews, RWE press office, tel: +49 201 12 15095, e-mail: bill.mcandrew­s@rwe.com

Josef Havel, Jihočeská energetika, tel: +420 38 786 2202, email: josef.havel@jce.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).