Hlavní navigace

O digitalizaci informují i prodejci elektrotechniky

[Tisková zpráva] O digitalizaci televizního vysílání budou informovat i prodejci sdružení v Asociaci spotřební elektrotechniky (ASE). „Logo digitalizace smí asociace využívat v katalozích, informačních letácích a při propagaci svých výrobků, spolupracujeme i na úrovni call center a proškolování prodejců a distributorů,“ upřesnil Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitální televizní vysílání (dále jen NKS). ASE spolupracovala s NKS již na přípravě tzv. D-booku, který stanovuje standardy pro spotřební elektrotechniku v souvislosti s digitalizací.

Sdílet

Národní koordinační skupina zahájila spolupráci s ASE již v roce 2006. „Kooperaci přímo s výrobci elektrotechniky považujeme za klíčovou,“ potvrdil Zdeněk Duspiva. „Asociace spotřební elektrotechniky podporuje přechod na digitální televizní vysílání a spolupracuje na technickém a mediálním řešení,“ říká Michal Mazal, předseda Asociace spotřební elektrotechniky. V úvodních měsících se spolupráce týkala především přípravy tzv. D-booku, dokumentu, který obsahuje technické parametry, které by měl splňovat set-top-box, integrovaný digitální televizor nebo USB přijímač pro příjem zemského digitálního televizního vysílání.

Následná jednání o společných prvcích informační kampaně k přechodu na digitální vysílání postupně vyústila ve spolupráci na úrovni proškolování zaměstnanců dotčených prodejců a distributorů elektrotechniky. V posledních dnech bylo smluvně dotaženo i využití loga přechodu na digitální vysílání na informačních materiálech členů ASE. Společné informační prvky budou používány i v rámci privátních projektů a v marketingu. Informována byla i call centra jednotlivých prodejců, která v případě obecných dotazů odkazují na státní informační linku 800 90 60 30 nebo webové stránky www.digitalne.tv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).