Hlavní navigace

O kulturních novinkách v České televizi

[Tisková zpráva] Česká televize jako jedno z mála médií systematicky mapuje prostřednictvím speciálně zaměřených pořadů kulturní dění u nás. Vzhledem k trvalému zájmu o tyto pořady a k zařazení unikátního cyklu Zlatá šedesátá do sobotního hlavního vysílacího času na ČT2 si dovolujeme zrekapitulovat informace o vysílání kulturně zaměřených cyklů v České televizi.

Sdílet

Záznamy koncertů, úspěšných divadelních představení (Zveme vás do divadla) či jiných významným kulturních událostí nyní najdete v pátek na ČT2 od 21.00 do 22.30 hodin. Z divadelních inscenací budou uvedeny například pražské inscenace J. Dell a G. Sibleyras: Půldruhé hodiny zpoždění (Švandovo divadlo), H. Klaus: Temně lákavý svět (Divadlo Komedie), A. Baricco: Novecento (Viola) a další. Z hudební oblasti to pak bude zejména jeden z největších hudebních projektů v České republice v posledních letech, oratorium A. Honnegera Jana z Arku na hranici, v provedení Plzeňské filharmonie k uctění památky Jana Palacha.

Pro přehlednost uvádíme vysílací časy pravidelných kulturních magazínů: velmi teatrální magazín o nových inscenacích divadel v českých krajích včetně Prahy, co nového ve světlech ramp Moravy a Slezska, magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy Divadlo žije! vysílá v sobotu na ČT2 od 18.00 hod. Zábavná literární revue Třistatřicettři se v sobotu na ČT2 ve 22.30 hod. střídá s magazínem nejen pro filmové fanoušky Filmopolis a 52 minutami o výtvarném umění Artmix.

Kromě výše jmenovaných uvádí Česká televize i další pořady zaměřené na umění a kulturu: měsíčník o hudbě plný zajímavých událostí a osobností Terra musica na ČT2 v neděli ve 14.20 hod., čtrnáctideník Musicblok o dění v oblasti populární hudby na ČT2 v úterý od 23.40 hod. a informace o knihách, které právě vycházejí Knižní svět na ČT2 vždy v neděli od 09.40 hod.

Souhrn toho nejpodstatnějšího ve světě filmových pláten Film 2009 nabízí Česká televize od Nového roku nejen na zpravodajské stanici ČT24 v neděli od 09.05 hodin, ale také na programu ČT2, a to každou neděli v 10.05 hod.