Hlavní navigace

Telefónica O2 Czech Republic svěřila společnosti Alcatel-Lucent podporu rozsáhlé řady systémů hlasových zpráv nové generace

[Tisková zpráva] Paříž 12. února 2009 – Společnost Alcatel–Lucent dnes oznámila, že si ji přední poskytovatel pevných a mobilních telekomunikačních služeb Telefónica O2 Czech Republic vybrala pro dodávku systémů pro hlasové zprávy nové generace pro své zákazníky.

Sdílet

Zákazníkům pevných a mobilních služeb Telefónica O2 bude díky nové konvergované platformě systému hlasových zpráv od společnosti Alcatel-Lucent zpřístupněna řada inovativních služeb jako doplněk tradiční hlasové schránky, díky webovému uživatelskému rozhraní si budou moci zákazníci vybírat, jakým způsobem a kdy jim budou vzkazy doručovány. Služba podporuje český, slovenský a anglický jazyk.

Na základě pětileté smlouvy, která zahrnuje vedení projektu, softwarovou integraci, instalaci a údržbu, provedl Alcatel–Lucent migraci hlasových schránek 2,2 milionu zákazníků pevných a mobilních služeb za rekordních šest týdnů. Klíčovým úkolem kompletní migrace hlasových schránek byl přesun uvítacích pozdravů, oznámení a osobního nastavení všech uživatelů z dosavadního systému na novou konvergovanou infrastrukturu bez narušení komfortu služeb zákazníků společnosti Telefónica O2.

Řešení společnosti Alcatel – Lucent
Pro tento projekt dodala společnost Alcatel–Lucent svůj systém 5100 Converged Messaging System založený na IP platformě, která podporuje novou generaci konvergovaných IP hlasových zpráv a služby hlasových zpráv a Unified Messaging. Další využívanou platformou je 5150 Messaging Applications Broker, jež umožňuje uživatelům vybírat si jak, kde a kdy mají být informováni o přijetí nové hlasové zprávy. Poslední využívanou aplikací je 5155 WebDesk, která zajišťuje zákazníkům možnost spravovat své osobní nastavení online.

O společnosti Telefónica O2 Czech Republic
Telefónica O2 Czech Republic je významný telefonní operátor v České republice. V současnosti spravuje více než sedm miliónů pevných a mobilních linek, což ji zařazuje mezi vedoucí světové dodavatele plně konvergovaných služeb. Společnost nabízí nejkomplexnější nabídku služeb v oblasti hlasových a datových služeb v této zemi. Výjimečnou pozornost věnuje využití potenciálu růstu především v oblastech internetu a dat. Telefónica O2 Czech Republic obsluhuje nejrozsáhlejší síť mobilních a pevných linek včetně sítí třetí generace, datové CDMA a UMTS, umožňujících přenos hlasu, dat a videa. Telefónica O2 Czech Republic také patří k významným dodavatelům ICT služeb.

O společnosti Alcatel-Lucent
Společnost Alcatel-Lucent dodává poskytovatelům služeb, firemní klientele a státní správě na celém světě řešení, která umožňují koncovým uživatelům využívat hlasové, datové a obrazové komunikace. Alcatel-Lucent je lídr v oblasti pevných, mobilních a konvergentních širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb a využívá bezkonkurenčních technických a vědeckých kapacit Bell Labs, jednoho z největších inovačních center v telekomunikačním průmyslu. S pobočkami ve 130 zemích světa je Alcatel-Lucent místním partnerem s celosvětovým dosahem. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2008 tržeb ve výši 16,9 miliardy EUR, operuje z Francie a její vedení sídlí v Paříži. Více na www.alcatel-lucent.com.