Hlavní navigace

Občané Bombaje získají lepší služby města v novém portálu od SAP

[Tisková zpráva] Společnost SAP dnes oznámila, že spustila portál služeb pro občany města Bombaj, jednoho z největších měst na světě. Projekt má za cíl zpřístupnit služby města občanům online a pomoci úředníkům pružně reagovat na požadavky občanů. Portál zajistí efektivní výběr daní, správu poplatků z nemovitostí, výběr vodného, transparentní průběh výběrových řízení vedených online a další služby. Portálové řešení dodala společnost SAP, na projektu se spolupodílely firmy Siemens Information Systems a ABM Knowledgeware.

Sdílet

„Zaznamenali jsme zvýšený zájem občanů využívat služby transparentně a v kratším čase,“ řekl Kant Singh, komisař města pověřený vedením projektu. „Při správném využití informačních technologií ukáže náš úřad cestu, jak může e-government pomoci dalším samosprávám ovlivňovat chod celého města a zlepšit služby všem občanům pomocí internetového portálu.“

Městský úřad očekává, že občané ocení především výrazné snížení čekání na vyřízení 215 nových služeb, a to o 25 až 50 procent. Portál spojí výhody nových technologií s reformou administrativy a umožní v jediném okamžiku poskytnout služby několika různých oddělení, přičemž se vyhne opakovanému zadávání dat a nadbytečnému sběru informací od občanů. Portál je navíc dostupný kdykoliv a kdekoliv.

Mezi další služby portálu bude patřit možnost získání rodného listu, úmrtního listu, zdravotních služeb, podnikatelských oprávnění, pronájmy reklamní plochy, služeb pečovatelských domů a mnoho dalších.

„Celosvětově více než 3000 organizací ve veřejné správě těží z softwarových aplikací a integrované platformy SAP,“ řekl Ranjan Das, prezident a CEO, SAP Indie. „Věřím, že tato iniciativa pomůže přeměnit Bombaj v metropoli s prvotřídními službami pro občany jako je tomu například v Paříži nebo ve Vídni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).