Hlavní navigace

Obce informují o digitalizaci

[Tisková zpráva] Do informační kampaně k digitalizaci se zapojily i obce. „Oslovili jsme 78 obcí v územní oblasti Plzeň, kde bude 30. září ukončeno analogové televizní vysílání, aby na svých webových stránkách umístily banner s proklikem na státní informační web www.digitalne.tv,“ uvedl národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Téměř čtyřicet obcí již odkaz nějakou formou do svých webových stránek zakomponovalo, dalších třicet umístění bannerů přislíbilo. „Díky vstřícnosti obcí vzrostla významně návštěvnost informačního webu,“ dodal Duspiva. Páteří kampaně je spolu s webovými stránkami www.digitalne.tv také bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Sdílet

Bannerový proklik je součástí širší spolupráce se samosprávou v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje. Nově mají starostové obcí například možnost objednat si tzv. digihlídky, které přímo na místě informují a poradí s předchodem na digitální TV vysílání. „Občany dotčených regionů chceme informovat i prostřednictvím obecních bulletinů,“ doplnil Rostislav Starý, mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Analogové televizní vysílání bude v územní oblasti Plzeň ukončeno 30. září, digitální televizní vysílání již je v provozu. Více informací poskytne bezplatná infolinka 800 90 60 30 nebo webové stránky www.digitalne.tv.