Hlavní navigace

Obchodní centrum KASA v Německu navyšuje tržby

[Tisková zpráva] Obchodní centrum KASA předpokládá, že letos v Německu utrží 120 miliónů korun a zvýší tak svůj meziroční obrat na tomto trhu více než pětinásobně. Český internetový obchodní dům působí na německém trhu od roku 2005, přičemž zboží zasílá i do sousedního Rakouska. V současnosti tržby obchodu www.EUKASA.de přesahují 10 miliónů měsíčně, a to hlavně díky prodejům elektroniky, parfémů, sportovních potřeb a fotoaparátů. V Česku působí KASA.cz již od roku 1999, zaměstnává 35 lidí a s meziročním obratem skupiny 900 milionů korun se řadí k největším internetovým obchodům ve střední a východní Evropě.

Sdílet

„Nejvíce se v našem německém obchodě www.eukasa.de prodává elektronika. Přesto, že naše pozice v Německu na rozdíl od Česka neovlivňuje stav trhu, dokážeme díky efektivitě a sdílení zdrojů konkurovat velkým západním internetovým řetězcům,“ říká Martin Kasa, ředitel EUROCOMM Group, pod kterou patří skupina obchodů KASA. Podle Martina Kasy se i díky růstu tržeb na německém trhu podaří dosáhnout plánovaného ročního obratu skupiny přes 1 miliardu korun.

Průměrná obchodní marže v Německu je přibližně stejná jako na tuzemském nebo slovenském trhu. „Stav internetového obchodování v Německu vykazuje klasické rysy pomalu rostoucího trhu s přetlakem konkurence a řada zahraničních subjektů nakonec své plány expanze do Německa nebo Rakouska přehodnotila. Naší výhodou je, že v Německu působíme již třetím rokem a u zákazníků jsme již známí,“ dodává Martin Kasa.