Hlavní navigace

Obchodní systém ShopCentrik® je propojen s ekonomickým systémem Pohoda

[Tisková zpráva] Ostrava, 15.2.2006 – NetDirect s.r.o. propojil e-commerce systém ShopCentrik® s ERP systémem POHODA, společnosti Stormware s.r.o. K propojení ekonomického systému POHODA byla zvolena technologie přímého propojení databází MSSQL Server 2000 na straně elektronického obchodu ShopCentrik® a MS Access na straně ekonomického systému POHODA. Prostřednictvím veřejné datové sítě s využitím programovacího jazyku T-SQL jsou data transportována z ekonomického systému na elektronický obchod a opačným směrem.

Sdílet

Systémová integrace byla provedena pro společnost Neumann, s.r.o. (www.neumax.cz), výrobce střešních nosičů a autoboxů. Na základě požadavku zákazníka byla navržena struktura uchovávání technických parametrů zboží přímo v ekonomickém systému POHODA prostřednictvím textu s oddělovači.

„Výhody propojení e-shopu s informačním systémem jsou zřejmé na první pohled,“ komentuje ing. Bohumil Marek, vedoucí oddělení zákaznické podpory společnosti Stormware. „Firmy obchodují mezi sebou a se svými zákazníky. Každá společnost potřebuje ekonomický systém pro zpracování účetnictví, mezd, či skladů. Není tedy důvod, proč sklady z ekonomického systému POHODA nezpřístupnit přímo zákazníkům na internetu. Dostupnost takového obchodu je nepřetržitá a usnadňuje práci nejen zákazníkům objednávajícím zboží, ale hlavně obchodníkům, kteří ho prodávají. Příjem objednávek do ekonomického systému je pak jen otázkou několika kliknutí myší. Z těchto objednávek lze poté jednoduše provést fakturaci, připravení zásilky a další kroky prodeje. Hlavní výhodou propojení internetových obchodů s POHODOU je tedy možnost výměny dat bez nutnosti mezičlánku a s tím související úspora času a finančních prostředků,“ řekl B. Marek.

B. Marek dodává: „Internetové obchody se staly nedílnou součástí každodenního života většiny z nás a nelze je ignorovat. S propojením ekonomického systému POHODA s nimi máme pouze kladné zkušenosti. Internetových obchodů stále přibývá a nás těší, když se i od našich zákazníků dovídáme, že s POHODOU umí některý další komunikovat. Nedávno nás tímto mile překvapil např. systém internetových obchodů www.ShopCentrik.cz od společnosti NetDirect s.r.o. Do dalších verzí ek. systému POHODA připravujeme rozšířenou podporu XML výměny dat, která napojení internetových obchodů výrazně zjednoduší. Zájem našich zákazníků o obchodování na internetu stoupá a nás těší, že e-shopů, které dokáží s POHODOU komunikovat, stále přibývá.“