Hlavní navigace

OBJEKTIV MÁ 20 LET

[Tisková zpráva] Čtyřicet knižně zpracovaných reportáží z nejstaršího televizního cestovatelského magazínu v Česku, který v lednu 2007 oslavil kulaté výročí. Kniha čtenářům otevírá perspektivu reportérů sledujících dvacetiletý úsek moderních dějin světa, zastaví se na každém z kontinentů a nabídne pestrou směsici témat – od přírody a památek, přes vědu a technologii až k životnímu stylu – zarámovanou příslušnými geografickými a historickými daty.

Sdílet

Na práci pro Objektiv zavzpomínají klíčoví reportéři pořadu. Zájemci o zákulisí televizní techniky se dozvědí zajímavosti o tzv. virtuálním studiu. Knihu vydala Česká televize, Edice ČT v roce 2007.

Formát: 188×233 mm
Vazba: pevnábr />Počet stran: 176br />Prodejní cena včetně DPH: 299,– Kčbr />EAN kód: 978–80–85005–73–8

Objektiv je nejstarší televizní cestovatelský magazín v Česku. V lednu 2007 mu bylo už dvacet let. První vysílání Objektivu připravila zahraniční redakce někdejší Československé televize na začátku roku 1987 a premiéra dostala vpravdě symbolické datum 11. 1. Projekt, který navazoval na divácky úspěšný občasník zahraničních zajímavostí s titulem Perem a kamerou, brzy získal značnou diváckou oblibu. Jistě i proto, že se vedle ideologicky zabarvených reportáží, které měly propagovat úspěchy světové socialistické soustavy a tepat nešvary kapitalismu, velmi často objevovaly příspěvky výhradně cestovatelské a politicky nezatížené. Pořad tak bez dramatických změn přestál všechny společenské i tvůrčí turbulence.

V Objektivu se vystřídaly generace profesionálů. Jeho prostřednictvím se na televizní obrazovku po letech zákazů vrátila Kamila Moučková či Richard Honzovič. K jeho kmenovým reportérům a moderátorům patřili třeba bývalý mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kurfürst nebo současný ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal a tvůrčí jádro vždy tvořili profesionálové zahraniční redakce ČT. Kromě kvalit, které v průběhu celých dvaceti let odměňují diváci stále vysokou sledovaností, drží Objektiv primát v českém televizním designu. Je to první televizní pořad v Česku, který na konci 90. let začal pravidelně využívat tzv. virtuální studio.