Oblast bezdrátového přenosu čeká v roce 2003 rozmach
Praha 10. prosince 2002 – Provozovatel licencovaných bezdrátových sítí na frekvenci 26 GHz společnost BroadNet Czech předpokládá, že dosáhne samofinancovatelnosti v polovině roku 2003. To je nejméně dvakrát rychleji než ostatní poskytovatelé telekomunikačních služeb na českém trhu. Společnost BroadNet totiž očekává, že české středně velké firmy využívající pět až šedesát počítačů zdvojnásobí v roce 2003 kapacitu svého připojení na internet (požadovaná rychlost 512 – 1024 kbps). Těchto firem je v České republice zhruba 11 000. BroadNet předpokládá do konce roku 2003 zdvojnásobit svou klientskou základnu.
„Pokrytí koncových firem a domácností sítěmi na frekvenci 26 GHz telekomunikační trh osvobozuje,“ uvedl Ivan Nedvídek, generální ředitel společnosti. „Tato poslední míle bude hlavní kolbiště telekomunikačních firem v roce 2003. Bezdrátový přenos dat a hlasu v tomto pásmu se totiž kvalitou vyrovná optickým kabelům, při podstatně nižší pořizovací ceně a výrazně kratší době instalace. Již při sedmi telefonních linkách je cena výhodnější než pomocí kabelu.“
Telekomunikační společnost BroadNet Czech v dubnu 2001 splnila všechny licenční podmínky Českého telekomunikačního úřadu spojené s licencí na komerční provoz profesionálních bezdrátových sítí na frekvenci 26 GHz, kterou získala v roce 2000 za 150 miliónů korun. V současnosti jsou služby dostupné v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. BroadNet je součástí evropského holdingu zřízeného americkou společností Comcast, která je se svými téměř čtyřiceti milióny předplatitelů, největším provozovatelem kabelové televize a datových služeb v USA. V Evropě je Broadnet Holdings největším držitelem licencí na poskytování telekomunikačních služeb v profesionálním pásmu 26 GHz se silnou přítomností ve Španělsku, Portugalsku, Francii, Německu a Norsku.