Hlavní navigace

Oblíbená místa na Mapách Google: Nechte se inspirovat skutečnými odborníky z celého světa

[Tisková zpráva] Společnost Google dnes oznámila spuštění aplikace „Oblíbená místa“, díky níž se uživatelé budou moci seznámit s nejoblíbenějšími místy herců, zpěváků, topmodelek, sportovců nebo kulinářů. Tento projekt je součástí služby Mapy Google a jeho cílem je upozornit na zajímavá místa, zařízení nebo organizace, které lze na internetu najít. Na těchto mapách najdete doporučení od místních odborníků a celebrit na nejlepší restaurace, obchody, muzea a další místa v různých zemích světa, mimo jiné i v České republice.

Sdílet

Aplikace „Oblíbená místa“ na adrese www.google.cz/fa­vouriteplaces chce kromě jiného ukázat, že web je místem, kde lidé mohou snadno vyhledávat a nacházet potřebné lokální informace. Například celých lidé utratí až 80% příjmů právě za nákupy v okolí přibližně 16 kilometrů od domova. Firmy a organizace navíc uvidí, že internet dává možnost prezentace a zviditelnění každému, a to bez ohledu na jejich velikost. Až 80% uživatelů hledá firmy na internetu, ale pouze 44% firem je online.

Projekt se týká velkých světových měst jako Londýn, Madrid, Paříž, Moskva, mezi které se dostala i stověžatá Praha. Svá oblíbená místa v Praze doporučilo přes tucet českých osobností, mezi nimi například topmodelka Tereza Maxová, populární zpěváci Tomáš Klus nebo Marek Ztracený.

O svá oblíbená místa se podělilo zhruba 200 odborníků a populárních osobností z měst po celém světě. Uživatelé tak najdou tipy od lidí jako: Al Gore (bývalý americký viceprezident), Ken Livingstone (bývalý starosta Londýna), Paulo Coelho (známý spisovatel), Jean-Michel Cousteau (badatel a průzkumník oceánů) nebo t.A.T.u (populární ruské pěvecké duo). Každá z těchto osobností poskytla vlastní pohled na známá místa a výsledkem je nová kolekce zajímavých map, které budou k dispozici uživatelům.

České osobnosti a jejich odkazy na oblíbená místa:

 • Tereza Maxová Česká topmodelka. Zakladatelka nadace pomáhající opuštěným a znevýhodněným dě­tem.
 • Jiří Bartoška Osobnost českého divadla a filmu. Hlavní role – prezident MFF Karlovy Vary
 • Michal Horáček Žurnalista, spisovatel, textař. Autor nové divadelní hry ve verších KUDYKAM.
 • Rostislav Vondruška Ministr pro místní rozvoj, dříve ředitel agentury CzechTourism. Z číšníka ministrem.
 • Sarah Bílek Archeoložka, kurátorka Národního muzea v Praze, velká milovnice koček i kocourů.
 • Tomáš Klus Herec, skladatel a zpěvák, který navazuje na tradici české písničkářské školy.
 • Dana Potočková Coach významných osobností, top managementu, vyjednavačů; mezinárodně uznávaná expertka v oblasti řešení konfliktů.
 • Šimon Ornest Vedoucí kapely tělesně postižených studentů The Tap Tap. Manažer projektu STUDEO.
 • Marek Ztracený Zpěvák, skladatel, pianista. Talent, který se na české scéně určitě neztratí.
 • David Böhm Umělec, ilustrátor věnující se především kresbě s přesahy do malby a fotografie.
 • Julián Záhorovský Účastník Česko hledá Superstar – zpěvák, hudebník, skladatel hudby a textů písní.
 • Marek Štefan a Radka Šulcová Taneční pár argentinského tan­ga.
 • Pavel Maurer Otec průvodce českých restaurací Maurerův výběr Grand Restaurant.
 • Ondřej Drábek Konzultant marketingu, novinář, hudebník, spolutvůrce komunitní sítě Bandzone.

Google volně zpřístupní tyto mapy „zasvěcených“ všem uživatelům internetu. Zároveň by rád podpořil místní firmy a organizace, aby zvýšily svou viditelnost na internetu a zdarma se zaregistrovaly do Adresáře firem Google na Mapách Google mapy.google.cz/a­dresarfirem.

Pokud se považujete za odborníka v nějaké oblasti, oceníte možnost sestavit si seznam svých oblíbených míst – ať už jde o restaurace, obchody nebo třeba sportovní centra. I vy si můžete vytvořit vlastní mapu a zvolit na ní oblíbená místa pomocí funkce Moje Mapy na Mapách Google. O hotovou mapu se lze podělit s přáteli, členy své rodiny nebo přispět k informovanosti celého světa – v případě, že databázi zpřístupníte pro vyhledávání.

V současné době registruje Google již více než 9 miliónů map, které si uživatelé sami vytvořili v aplikaci Moje Mapy. Tento nástroj umožňuje mapy nejen vytvářet a upravovat, ale také přidávat různé obrázky či videa.

Služba Oblíbená místa bude k dispozici i pro mobilní verzi Map Google (iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile a Symbian S60). Díky tomu se mohou uživatelé inspirovat oblíbeným místem některé celebrity, přestože jsou zrovna venku a k dispozici mají pouze mobilní telefon.

Více informací na Mapách Google mapy.google.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).