Hlavní navigace

Obrat Internet Mall za 1. pololetí 2004 dosáhl 318 mil. Kč

[Tisková zpráva]

Sdílet

Obrat Internet Mall za 1. pololetí 2004 dosáhl 318 mil. Kč

Praha, 12. 7. 2004 – Obchody provozované akciovou společností Internet Mall dosáhly v prvním pololetí 2004 celkového objemu tržeb 318 milionů korun včetně DPH (263 mil. Kč bez DPH).

Konsolidovaný objem tržeb společnosti ve výši 263 mil. Kč bez DPH zahrnuje tržby vlastních internetových obchodů i kamenného obchodu v Praze. V porovnání se stejným obdobím minulého roku tak tržby narostly na 292 %. Obchody Internet Mall vyřídily 26 433 objednávek zákazníků, což je nárůst dokonce na 350 % při srovnání s počtem objednávek za první pololetí 2003.

Ředitel společnosti Ondřej Fryc k výsledkům uvedl: „V posledních dvou letech rostl objem prodeje Internet Mall v průměru o 400 % ročně. Takové tempo růstu však při rostoucích objemech prodeje nelze udržet donekonečna, a proto jsme při plánování letošního roku byli raději konzervativní. Jako cíl pro rok 2004 jsme si stanovili zdvojnásobení loňského obratu a dosavadní výsledky naznačují, že se nám podaří tento cíl překročit.“ Původně plánovaný objem tržeb společnosti Internet Mall na rok 2004 byl 650 mil. Kč bez DPH.

Společnost Internet Mall se na počátku roku 2003 zavázala k pravidelnému zveřejňování svých hospodářských výsledků a je doposud jediným internetovým prodejcem v ČR, který se vůči veřejnosti chová zcela transparentně. „Záměrně se nevyjadřujeme k různým zprávám o „velikosti“ naší konkurence, které někdy připomínají Werichovu pohádku o obrech na Čerchově. Považujeme za důležitější soustředit se na poskytování kvalitních služeb zákazníkům a odměnou pro nás je jejich rostoucí přízeň.“ prohlásil Fryc.

Internet Mall, a.s.

Internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, které vedle vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Společnost Internet Mall, a.s. provozuje vlastní internetové obchody www.bilezbozi.cz, www.mp3store.cz, www.fotoexpert.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz, www.mobilka.cz, www.pcexpert.cz, www.pneuexpert.cz, www.bartsport.cz, www.sekacky.cz a kamenný obchod v Praze. Nákupní galerii Internet Mall doplňují partnerské obchody www.multimarket.cz, www.kosmas.cz a www.showpark.cz. Obchody Internet Mall nabízejí přes dvacet tisíc položek zboží více než dvou set značek.

Tržby společnosti za rok 2003 dosáhly výše 302 milionů Kč bez DPH, resp. 368 mil. Kč s DPH.

Kontakty:

Internet Mall, a.s.
Tomáš Kubeš, tiskový mluvčí
tomas.kubes@mall.cz
http://www.mall.cz
Sokolská 21
120 00 Praha 2
tel. 224 914 482
fax 224 914 456

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).