Hlavní navigace

Obrovský zájem o knihu Odhalení předčil očekávání

[Tisková zpráva] Výpravná publikace obsahující čtyři sta padesát fotografií, jejímiž hlavními hrdiny jsou Moja, Richard, Kijivu, Shinda a Kamba - gorily z pražské zoologické zahrady známé i díky úspěšnému projektu Odhalení, se věnuje i nelehkému životu goril nížinných ve volné přírodě. Kniha Odhalení vyšla 13. února a byla pokřtěna v prostorách kavárny Divadla Na Prádle. Kmotry se stali známí herci Tomáš Töpfer a Simona Stašová. Stejně jako je tomu u jiných publikací a předmětů s logem Odhalení, je i výtěžek z prodeje knihy určen prostřednictvím sbírkového konta Odhalení na pomoc gorilám v tropické Africe.

Sdílet

Vydavatelství Radioservis, a. s. dojednalo dodání dalšího zvýšeného nákladu knihy Odhalení v nejbližším možném termínu, nejpozději do konce února. Několik set výtisků však bude k dispozici již ve čtvrtek 22. února na autogramiádě, která proběhne od 16h30 v reprezentační prodejně Českého rozhlasu a České televize, Vinohradská 13, Praha 2. Rovněž je možné si knihu objednat prostřednictvím internetu na stránkách www.radioservis-as.cz/katalog, sekce Odhalení.

Stejně jako o knížku je zájem také o webové stránky rozhlas.cz/od­haleni, na kterých ve dne v noci sledujeme přes webovou kameru těhotnou gorilí samici Kambu. Většina návštěvníků v tipovací soutěži odhaduje, že porodí tento týden. Poslechne je příroda? Sledujte i vy internetový přenos, aby Vám porod neutekl!

Na základě projektu Odhalení vznikla také kniha gorilích pohádek s názvem „Moja a páv“, jejíž autory jsou Tereza Šefrnová a Miroslav Bobek.