Hlavní navigace

Ocenění České televize v soutěži Média na pomoc památkám

[Tisková zpráva] Česká televize získala tři ocenění v kategorii televizní dokument v 11. ročníku soutěže Média na pomoc památkám.

Sdílet

Kategorie televizní dokument
1. cena Josef Císařovský, Česká televize za režii a scénář dokumentu Příběh jedné asanace, zejména pro nevšední zpracování barevné, zvukové a faktografické složky dokumentu o tragické bezohlednosti politiků a technokratů, kteří zlikvidovali staré předměstí Loun.

2. cena Mirka Bezrouková, Česká televize za trvalý zájem o památky v regionu jižních Čech prezentovaný zejména v příspěvcích do pořadu Toulavá kamera.

3. cena Vít Hájek, Česká televize za režii a scénář k dokumentu Modli se a podnikej, věnovaný aktuálnímu problému církevních restitucí.

Soutěž Média na pomoc památkám pořádá Syndikátem novinářů ČR spolu s občanským sdružením Pro Bohemia. Její 11. ročník, v němž porota posoudila 289 prací, vyvrcholil 17. dubna 2008 slavnostním předáním cen, které spolupořádal senátní výbor pro vzdělávání, vědu a kulturu a záštitu převzal ministr kultury Václav Jehlička. Ceny autorům předal předseda Syndikátu novinářů ČR Miroslav Jelínek spolu s prvním náměstkem ministra kultury Františkem Mikešem.