Hlavní navigace

Ocenění koprodukčního filmu České televize Pusinky

[Tisková zpráva] Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii od 13 do 18 let a Čestné uznání Marii Doležalové za roli Išky získal koprodukční snímek České televize Pusinky, debut režisérky Karin Babinské, na 39. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana (9. -12. října Ostrov).

Sdílet

Letní road-movie o šťastném konci jednoho dívčího přátelství Pusinky scenáristky Petry Ušelové, kameramana Martina Douby a režisérky Karin Babinské, natočená v koprodukci Cineart TV Prague a České televize, měla v kinech premiéru 5. dubna 2007 a hrají v ní Marie Doležalová (Iška), Sandra Nováková (Karolína), Petra Nesvačilová (Vendula), Oldřich Hajlich (Vojta) a další.

Iška, Karolína a Vendula jsou tři osmnáctileté dívky, které právě odmaturovaly. Nechtějí se vzdát školní bezstarostnosti ani svého přátelství, a proto se chystají na cestu do Holandska, kde chtějí čtvrt roku pracovat na farmě. Proti jejich vůli se k nim přidává Vojta, Iščin bratr a pravá ruka jejího přísného otce. Stává se svědkem a zároveň i katalyzátorem rozpadu jejich vztahu – holky totiž poznávají, že čas se zastavit nedá.

Pusinky jsou vlastně příběhem „coming – outu“: nejen ve významu, v jakém se toto slovo obvykle užívá (vyrovnání se s homosexualitou a její přijetí, jak to prožívá jedna z hrdinek), ale ve smyslu obecnějším – jako označení pro náročné a často bolavé úsilí nasměrované k poznání nejhlubší pravdy, smíření se s ní a nakonec nalezení síly pro to „vyjít s onou pravdou ven“ a začít podle ní žít. Přijmout nutnou osamělost. A najít vlastní, výlučnou identitu.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/speci­aly/pusinky/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).