Hlavní navigace

Další ocenění koprodukčního filmu České televize Maharal – tajemství talismanu

[Tisková zpráva] Křišťálový míč v kategorii do 12 let, Zlatého dudka za nejlepší chlapecký výkon Matyášovi Valentovi za roli Ondry a Zlatého dudka za nejlepší dívčí herecký výkon ve vedlejší roli Petře Šimerové ve snímku Maharal – tajemství talismanu režiséra P. Jandourka udělila Porota dětí a mladých na 39. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana (9. -12. října Ostrov).

Sdílet

MAHARAL – tajemství talismanu scenáristy Martina Bezoušky, kameramana Asena Šopova a režiséra Pavla Jandourka, koprodukční snímek České televize a Artur Krensky Films, na jehož výrobě se dále podílely Barrandov Studios a pd Media, měl v kinech premiéru 15. února 2007. Jménem MAHARAL býval nazýván slavný pražský rabín Löw, stvořitel Golema, který podle jedné legendy pomohl ukrýt poklad císaře Rudolfa II. Dobrodružný příběh s detektivní zápletkou MAHARAL – tajemství talismanu své diváky nejprve seznámí s několika historickými postavami a naznačí tajemství, které obestírá tajemný talisman a vzácnou knihu Via Lucis (Cesta světla) – zřejmě skutečné historické předměty – otevírající cestu k legendárnímu pokladu. Knihu objeví v antikvariátu vysokoškolská asistentka Kristina s mladší sestrou Alenou. Oběma okamžitě dojde, že narazily na něco mimořádného. Nečekané objevení dávno zmizelé knihy odstartuje napínavou prázdninovou honbu za pokladem, která se odehrává v nejtajemnějších místech staré Prahy a na bájemi opředeném Zvíkově… V napínavém a fantastickém příběhu, který je určený především dětem, hrají Adriana Neubauerová (Alena), Tomáš Materna (David), Matyáš Valenta (Ondra), Bára Seidlová (Kristina), Bořivoj Navrátil (Aaron Cohen), Maroš Kramár (Martin Šimko) a další.

Na 47. MFF pro děti a mládež Zlín 2007 získal snímek Cenu diváka – nejúspěšnějšímu hranému filmu a na 15. ročníku festivalu Třinecké filmové léto Cenu publika. Cenou diváků byl oceněn na festivalu filmů pro děti a mládež Carrousel Int'l du Film v kanadském Rimouski (23. – 30. 9.) a na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež „Schlingel“ v Německu (1. – 7. 10. Chemnitz).

Více informací: http://www.ma­haral.cz/