Hlavní navigace

Ocenění pro ČT v soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH 2006

[Tisková zpráva] Česká televize patří k nejlepším společnostem v ČR v oborové kategorii Nezávislé opory demokratického státu v soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH 2006. Soutěž vyhlašuje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci COMENIUS.

Sdílet

Její ocenění převzal generální ředitel ČT Jiří Janeček v pátek 24. listopadu z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky ve Španělském sále Pražského hradu.

„Ocenění, kterého si velmi vážíme, svědčí o tom, jak je Česká televize navenek vnímána. A jistě odráží i neustálé zkvalitňování a rozšiřování naší televizní služby veřejnosti, zejména našeho zpravodajského servisu,“ říká generální ředitel ČT Jiří Janeček. „Dokazuje to i neustále rostoucí zájem diváků o vysílání zpravodajského kanálu ČT24 a o publicistickou a dokumentární tvorbu České televize. Občané očekávají nezávislé a objektivní informace právě v pořadech s tímto zaměřením. A je to pochopitelné, neboť ve fungující demokratické společnosti je nezávislost úlohou všech médií, zejména pak veřejnoprávních."

Zároveň generální ředitel dodává, že Cena je pro Českou televizi také závazkem, neboť „zvyšuje naši neustálou odpovědnost za obsah vysílání, za každé slovo na obrazovce, protože prostě na nás, na Českou televizi, musí být spolehnutí “.

Nezisková organizace COMENIUS byla založena v roce 1990 v Praze. Podporuje a propaguje mezinárodní kontakty a spolupráci v oblasti vzdělávání, kultury, vědy a techniky. Cílem soutěže ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit firmy, podniky, či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.

Více informací: www.comenius.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).