Hlavní navigace

OCENĚNÍ PRO PAMĚŤ NÁRODA

[Tisková zpráva] Ve dnech 27. až 29. května se v Praze na Vysoké škole ekonomické uskutečnil již patnáctý ročník konference INFORUM 2009 o profesionálních informačních zdrojích. V rámci této konference byla udělena cena za nejlepší informační produkt v loňském roce, kterou získal projekt Paměť národa (www.pametnaroda.cz).

Sdílet

Pamětnický portál Paměť národa je společným projektem Českého rozhlasu, občanského sdružení Post Bellum a Ústavu pro studium totalitních režimů. Český rozhlas Online vytvořil webové stránky, které nyní nabízejí už tisíce fotografií a textů, a především audionahrávky se vzpomínkami pamětníků. Dokumenty pochází primárně ze sbírky o.s. Post Bellum.

Do digitálního archívu, jehož rozhraní bylo vytvořeno Českým rozhlasem Online, postupně ukládají své sbírky desítky institucí z celé Evropy a portál je zpřístupňuje široké veřejnosti. Český rozhlas Online tak výrazně podporuje jeden z pilířů veřejné služby Českého rozhlasu – vzdělávání – a systematicky rozvíjí vztah veřejnosti k národní historii. Internetové stránky Českého rozhlasu popularizují historické projekty dlouhodobě. Například už v roce 2005 byly spuštěny stránky s tématikou druhé světové války, svůj web má také populární cyklus Toulky českou minulostí a loni se návštěvníci rozhlasového webu mohli vydat Do hlubin historie se stejnojmennou multimediální aplikací, která pátrala po zbraních z druhé světové války v Labi.

Další informace na: www.pametnaroda.cz.