Hlavní navigace

OCENĚNÍ PRO ŘEDITELE ČESKÉHO ROZHLASU LEONARDO

[Tisková zpráva] V úterý 29. ledna 2008 proběhlo ve vile Lanna v Praze slavnostní předání Čestných medailí Vojtěcha Náprstka. Mezi oceněnými byl i Mgr. Miroslav Bobek, ředitel Českého rozhlasu Leonardo, který spolu s vědci Mgr. Antonínem Vítkem, CSc. a doc. Ing. Janem Krekulem, DrSc. převzal ocenění z rukou předsedy Akademie věd prof. Václava Pačese.

Sdílet

Čestné medaile Vojtěcha Náprstka uděluje Akademie věd České republiky od roku 2003 za zásluhy v popularizaci vědy publicistům a vědcům jako ocenění za dlouhodobou, systematickou a cíleně vedenou činnost v popularizaci vědeckých poznatků. Toto ocenění je výsledkem iniciativ Vědecké rady AV ČR – zpřístupňovat a vysvětlovat nové vědecké poznatky a vědecké postupy široké veřejnosti.

V minulých letech medaili obdrželi bývalá šéfredaktorka časopisu Živa Šárka Orlíková, redaktoři Českého rozhlasu Věra Tůmová a nedávno zesnulý Ivo Budil, dále ředitel Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK Václav Větvička, známý egyptolog Miroslav Verner či historik Dušan Třeštík.

Miroslav Bobek vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V Českém rozhlase pracuje 15 let. V roce 2000 založil internetovou divizi Český rozhlas Online a v r. 2005 digitální stanici Český rozhlas Leonardo, zcela věnovanou vědě a vzdělávání. Jeho posledním velkým projektem byla úspěšná reality show Odhalení o gorilí rodince z pražské Zoo. Projekt se dočkal nejen knižní podoby, ale i vydání na DVD, které získalo na mezinárodním filmovém festivalu Wildscreen Awards tzv. divokého Oskara pro přírodovědné filmy.

Český rozhlas Leonardo je digitální a internetová stanice zaměřená na popularizaci vědy, techniky, přírody, historie a medicíny. Vysílá tematické magazíny, rozhovory s osobnostmi české vědy a diskuse na aktuální témata. Přebírá také to nejlepší z ostatních stanic Českého rozhlasu (např. Meteor, Toulky českou minulostí, Planetárium). Na adrese www.rozhlas.cz/le­onardo stanice nabízí zvukový archiv svých pořadů, podcasty, aktuality, články, fotogalerie, videa a audiovizuální prezentace.