Hlavní navigace

Ocenění pro reportéra České televize Filipa Černého

[Tisková zpráva] Novinářskou křepelkou 2007, cenou Nadace Český literární fond pro novináře do 33 let věku, za společensky závažné investigativní reportáže v pořadu Reportéři ČT, byl oceněn reportér ČT Filip Černý.

Sdílet

„Z ceny mám velkou radost a vnímám ji jako ocenění snahy o maximální přesnost a odpovědnost v investigativní formě žurnalistiky. Cenu jsem mohl dostat jen díky podmínkám, které veřejnoprávní televize vytváří pro takovou práci: především dostatek času na sběr a ověření informací a podpora ze strany redakce,“ řekl Filip Černý, který pro zpravodajství a aktuální publicistiku České televize pracuje deset let.

Už v přihlášce na gymnázium Filip Černý uvedl, že chce být novinářem. A do praxe vstoupil už tři roky před ukončením Fakulty sociálních věd UK. Začínal jako televizní elév, ale také psal. Nadace Partnerství tehdy ocenila jeho článek o neonacistických časopisech vycházejících v ČR. Své první zkušenosti v oboru televizního zpravodajství získával jako reportér domácího zpravodajství. V roce 1999 přešel Filip Černý do nově vznikající Redakce aktuální publicistiky, kde pracoval pro pořady Tady a teď a Fakta. Poté se vrátil do zpravodajství jako editor hlavních zpravodajských relací. V roce 2004 dostal spolu s kolegy televizní cenu Elsa za Události, komentáře – nejlepší publicistický pořad roku. V témže roce se stal reportérem investigativního pořadu Reportéři ČT.