Hlavní navigace

Moderátorka Michaela Ochotská na okružní cestě po dětských domovech

[Tisková zpráva] Rovných 100 000 korun z honoráře za kalendář svých fotografií pro rok 2011 rozdělila moderátorka Televizních novin Michaela Ochotská rovným dílem mezi čtyři dětské domovy, s nimiž dlouhodobě spolupracuje Nadace Nova. Navíc vyrazila v minulých dnech na severní Moravu, aby všechny své „svěřence“ navštívila.

Sdílet

Praha, 14. února 2011 – Velkou okružní jízdu po severní Moravě podnikla v minulých dnech moderátorka Televizních novin TV Nova Michaela Ochotská. Rozhodla se totiž věnovat na charitu část honoráře ze svého kalendáře pro rok 2011. Rovných sto tisíc bylo rozděleno prostřednictvím Nadace Nova mezi čtyři dětské domovy, s nimiž nadace dlouhodobě spolupracuje – v Tišnově, Novém Jičíně, Štítech a Frýdku-Místku.

Některé děti se staly kmotry kalendáře, který byl slavnostně pokřtěn loni v prosinci. Sněhová kalamita však zavinila, že se část z nich nemohla akce zúčastnit, a tak se za nimi Míša vypravila. Navštívila všechny čtyři domovy, do nichž přivezla kromě tolik potřebných finančních prostředků i spoustu radosti a dárečků. Děti si pro Míšu připravily i bohatý program. Tancovaly, zpívaly, vyrobily jí dárečky, napekly… „Bylo to moc příjemné setkání a dětičky byly úžasné. Nejvíc mě ale dojalo, když mi pak naskákaly do auta a za každou cenu chtěly odjet se mnou,“ zavzpomínala. Míša také dětem splnila jedno velké přání. Vybraly ji totiž oblečení, ve kterém má vysílat. „Přály si, abych druhý den vysílala v růžovém saku. Tak jsem poprosila slečny kostymérky, aby mi ho připravily.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).