Hlavní navigace

Ochrana životního prostředí s oceněním: 40. ekologická značka Evropské unie “Eco-label” pro LCD TV společnosti Sharp

[Tisková zpráva] Praha, 26. července 2007. Během posledních dvou let dosáhla společnost Sharp výjimečného úspěchu: Sharp je jediným výrobcem LCD televizorů, který obdržel od Evropské komise dohromady už 40krát významné označení zaměřené na životní prostředí. LCD televize Sharp jsou ohleduplné k životnímu prostředí, šetří energii a vyhovuje striktním požadavkům.

Sdílet

Poslední čtyři vyznamenání byly uděleny LCD televizím LC-AD5E o velikostech 20, 26 a 32-palců a LC-20SD5E. Již v roce 2005 společnost Sharp upoutala obrovskou pozornost díky první “Eco-label”, ekologické značce Evropské unie. Televizní sady od společnosti Sharp byly jako první na světě oficiálně oceněny Evropskou unií. Sharp je v současnosti stále jediným výrobcem, který úspěšně získává takzvané “eko-květinky” pro televizní řady. Dohromady už 40 LCD televizorů značky Sharp je ozdobeno symbolem květinky. Sharp se tímto zavazuje Evropské komisi, že bude šetřit energii a přírodní zdroje, a poskytovat podmínky k snadné recyklaci surovin.

Pro první řadu SH1E obdržel Sharp značku EU „Eco-label“ v únoru 2005. Během posledních dvou let následovaly další ocenění, v červnu 2007 přibylo v pořadí už 40. ocenění. Nejen díky značce Evropské komise „Eco-label“ udělené LCD televizím Sharp, ale i díky mnohým dalším oceněním mezinárodními ekologickými značkami, je závazek společnosti vůči životnímu prostředí evidentní. Například značka „GEEA energy label“, určená pro energii šetřící kanceláře a elektronická zařízení pro domácí zábavu, byla v minulosti udělena početné skupině televizí, video přehrávačů a audio systémů od společnosti Sharp. Díky svým vlastnostem šetřícím energii bylo již oceněno nespočetné množství tiskáren, faxů a multifunkčních zařízení logem „Energy Star“. Navíc téměř většina produktů společnosti Sharp na trhu vyhovuje striktním nařízením pro úsporu energie, aby mohly získat Energy Star. Těmto požadavkům, představeným 1. dubna, vyhovuje nyní pouze 25% produktů všech značek na trhu.

Pro společnost Sharp je, kromě výroby vysoce kvalitních produktů a sociálních a ekonomických povinností firmy, neméně důležitá i ochrana přírodních zdrojů. Proto aktivní ochrana a podpora životního prostředí je ústředním bodem aktivit společnost už mnoho let.

Požadavky k získání značky EU „Eco-label“ pro televizní sady:

  • Spotřeba v pohotovostním režimu 1 W
  • Nízká spotřeba elektřiny během provozu
  • Dobrý vliv na životní prostředí během používání
  • Konstrukce zaručující pro větší trvanlivost výrobku a použití materiálů s lepší recyklovatelností
  • Dostupnost servisu přinejmenším 7 let po skončení výroby
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).