Hlavní navigace

TV Óčko plní slib – díky společnosti Telefónica O2 se vrací do digitálního pozemního vysílání

[Tisková zpráva] Praha, 29. září 2009 – Hudební televize Óčko se dohodla na šíření signálu digitálního pozemního vysílání (DVB-T) se společností Telefónica O2. Od 1. října bude Óčko experimentálně vysílat prostřednictvím multiplexu 4. Současně bude Óčko pokračovat ve spolupráci s provozovateli lokálních vysílačů.

Sdílet

„Všichni víme, že v minulosti nebyla jednání o čtvrtém multiplexu jednoduchá a o rozvoji sítě bylo více spekulací než seriozních informací, ale teď jsme dostali na stůl konkrétní nabídku s jasnými parametry. A nabízené podmínky experimentálního vysílání nám přišly výhodné, takže jsme se rozhodli uzavřít dohodu se společností Telefónica O2 o šíření signálu Óčka v jejím multiplexu,“ říká Jiří Balvín, generální ředitel hudební televize Óčko. Multiplex 4 v tuto chvíli pokrývá signálem 17,2 % obyvatel České republiky. Spolu s lokálními vysílači v Jižních Čechách a v Ostravě je tak pozemní digitální signál Óčka dostupný pro 30 % obyvatel.

„Jsme rádi, že se obě společnosti rozhodly spolupracovat na šíření signálu Óčka a navázat na bývalou úspěšnou spolupráci. V roce 2005 jsme společně se Stanicí O spustili interaktivní aplikaci při šíření hudební stanice v DVB-T. Multiplex společnosti Telefónica O2 Czech republic, a.s. jako jediný v České republice šíří TV kanály ve vysokém rozlišení (HD). Vývoj technologií jde neustále dopředu a z tohoto důvodu musíme být připraveni nabídnout divákům nejen kvalitní obraz, nýbrž i zvuk. Vysílat hudební stanici v našem multiplexu náš záměr podporuje,“ říká David Petrov, manažer zodpovědný v TO2 CZ za Strategic Media & DVB-T.

„Když jsme odcházeli z multiplexu společnosti CDG, jasně jsme řekli, že do pozemního vysílání se vrátíme v okamžiku, kdy to pro nás bude výhodné. Jsme příjemně překvapení, že se nám to povedlo v tak krátkém čase a že jsme našli další možnosti, jak dostat náš signál k divákům,“ vysvětluje Hynek Chudárek, výkonný ředitel hudební televize Óčko. „Prostředky, které v tuto chvíli díky experimentálnímu vysílání v multiplexu společnosti Telefónica O2 ušetříme, můžeme investovat do vylepšení naší programové nabídky. Atraktivní program pro diváky pro nás bude vždy důležitější než využívání technologie za každou cenu,“ dodává Hynek Chudárek.

Vysílače, šířící signál TV Óčko prostřednictvím DVB-T

  • Brno – Jihlavská, kanál 64 (Telefónica O2)
  • České Budějovice – Včelná, kanál 29 (Gimi TV)
  • Ostrava – Máj, kanál 63 (Telefónica O2)
  • Ostrava – Klimkovice, kanál 28 (Local TV Plus)
  • Praha – Olšanská, kanál 64 (Telefónica O2)

O hudební televizi Óčko (www.staniceo.cz, www.ocko.tv)
Hudební televize Óčko je dlouhodobě nejsledovanější tematickou, z České republiky vysílanou televizní stanicí, s denní sledovaností 298 tisíc diváků; týdně pak Óčko sleduje 831 tisíc diváků podle dlouhodobého měření Mediaprojekt (GfK Praha – Median).

Hudební televizi Óčko s více než 84 % diváků mladšími 40 let je možné v České republice sledovat prostřednictvím satelitních přijímačů, kabelových sítí nebo IPTV, lokálních vysílatelů digitálního pozemního vysílání (DVB-T), digitální sítě (multiplexu) 4 společnosti Telefónica O2 a přímo z internetových stránek www.ocko.tv.

O společnosti Telefónica O2 Czech Republic (www.cz.o2.com)
Telefónica O2 Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje více než sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Telefónica O2 Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).