Hlavní navigace

Od 1. ledna 2007 budou regiony RTA vysílat 3 hodiny denně

[Tisková zpráva] Nové vysílací časy regionálního vysílání v krajích Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Moravskoslezském, Hradeckém a Pardubickém

Sdílet

Vzhledem k tomu, že nedošlo k dohodě mezi provozovateli regionálního televizního vysílání sdruženými v Regionální Televizní Agentuře, a.s. a provozovatelem centrálního programu pro regionální a lokální televizní vysílání, společností FTV Prima, spol. s r.o., o společném programovém schématu od 1.1.2007, zahajují výše uvedené regionální společnosti od 1. ledna 2007 vysílání dle vlastních platných licenčních podmínek. Znamená to rozsah 3 hodin samostatného vysílání denně v následujících vysílacích časech:

  • 1 hodina ráno v časovém intervalu 7:00:00 hod. až 7:59:59 hod.
  • 2 hodiny odpoledne v časovém intervalu 16:00:00 hod. až 17:59:59 hod.

Regionální Televizní Agentura tak reaguje na bezvýsledná jednání s FTV Prima, spol. s r.o. a rozhodla se plně využít práv plynoucích z platných licencí pro regionální televizní vysílání.

Diváci ve výše uvedených regionech budou mít možnost sledovat rozšířené „Minuty regionu“ v rozsahu 15 minut místo dosavadních 12 minut, a to dvakrát denně. V dalších vysílacích časech budou v souladu s licenčními podmínkami uváděny koprodukční hudební pořady, později bude rozšířena také výroba vlastních publicistických pořadů.