Hlavní navigace

Od fotbalu až k Nočním děsům

[Tisková zpráva] SOBOTA - Sobotní večer přivítá diváky u obrazovky Primy Cool rodinnou komedií ze sportovního prostředí. Film s názvem Zelená je tráva odkryje od 20.00 hod svět malé kopané, kde zdaleka nejde jen o sport, ale také o osobní ambice. Hrdina snímku Phil se totiž musí celý život potýkat se svým extrémně soutěživým otcem, a když se pak stane trenérem fotbalu, dostává se do choulostivé situace, kdy povede svůj tým právě proti vlastnímu tátovi. Obě strany však neváhají použít jakýchkoli prostředků, jen aby zvítězily.

Sdílet

Od 21.40 hod přichází na řadu horor Kainova výchova, pojednávající o děsivé proměně charakteru navenek uznávaného psychologa a milujícího otce. Carter Nix se rozhodne věnovat výchově své dceři, ale již brzy začne jeho manželka Jenny pozorovat zvláštní výkyvy v jeho chování k malé dcerce. Nikdo však předem netuší, že Nix zdědil po svém otci rozdvojenou osobnost, a tak se zdá, že není cesty, jak uniknout ďábelským experimentům choromyslného mozku. Film měl na starosti slavný režisér Brian De Palma, známý díky snímku jako Mission: Impossible či Carlitova cesta.

NEDĚLE – V neděli se od 20.00 hod mohou diváci těšit na úspěšné pokračování sci-fi snímku X-Men 2. Jeho hrdinové jsou jedinci s genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Tahle vlastnost však přináší i úskalí, a tak musí být X-Meni neustále ve střehu před těmi, kdo je chtějí zlikvidovat. Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování a navíc k němu přidal i několik nových X-Menů. I snímek, natočený podle známého komiksu, je podle něj kultovní záležitost, která má všechny předpoklady upoutat diváky nejen vizuálně, ale i napínavým dějem.

Víkend zakončí od 22.15 hod sci-fi horor Noční děsy, skládající se ze čtyř povídek založených na městských legendách. První příběh vypovídá o kuřačce, která se vydá napospas řádění sériového vraha, druhý o děsivém propadnutí videohrám, třetí o ztracené víře kněze a náklaďáku do pekla a poslední povídka vypovídá o rodinném boji proti obrovské kryse, žijící v útrobách domu. Jen těžko lze odhadnout, jak jednotlivé příběhy skončí.