Hlavní navigace

Jak se staví sen: Od křivé kuchyně ke splněnému snu

[Tisková zpráva] Snad nejkřivější podlaha, jakou kdy designéři Jan Ranný a Anička Lacová viděli, bude hlavním tématem další proměny v oblíbené stavební a designové show Jak se staví sen. Jaká rizika na sebe berou lidé, kteří se rozhodnou postavit si domek svépomocí?

Sdílet

Rodina Kořínkových se pustila v osmdesátých letech do stavby domku. I když bylo vše přesně podle unifikovaného stavebního návrhu, prosadili si, že si co nejvíce věcí chtějí udělat sami. A výsledek? Podlaha v kuchyni a jídelně je tak křivá, že na ní mají hosté při každém kroku pocit vlnobití.

„Podlaha se nám opravdu nepovedla,“ přiznávají se smíchem Kořínkovi. Jak si s takovým problémem poradí designérský tým? A jak nejlépe vybrat podlahu do kuchyně?

Na pohodlí místnosti nepřidá ani špatně řešený jídelní kout, který je od kuchyně oddělený zdí. Do nevzhledného prostoru se nikomu nechce a rodina přiznává, že se zde ani vlastně nikdo nestravuje.

Je vhodné mít jídelní prostor od kuchyňské zóny oddělen, nebo prosazují současné trendy opačný princip? Co všechno ovlivňuje kuchyňskou atmosféru a kam nejlépe umístit stůl?

Splní designéři panu Kořínkovi sen o malé vinotéce?

Návštěva celebrit nebude chybět ani v tomto díle. Podíváme se, jak bydlí herečka Hanka Čížková a svou domácí vinotéku představí zpěvák Petr Janda.

Srovnání kuchyně se zemí sledujte již v sobotu 25. září od 18.00 na Primě!