Hlavní navigace

Od Mumie až k vražedným experimentům

[Tisková zpráva] Kdo má rád filmy ve stylu Indiana Jonese, ten by si neměl nechat ujít páteční výlet za starodávnou egyptskou kulturou. Podniknou jej 12.2. od 20.00 hod hrdinové amerického dobrodružného snímku Mumie.

Sdílet

Budou se totiž pídit po zmizelém městě Hamunaptra, faraónském pokladě i po přeslavné Knize mrtvých. Zajímavostí snímku je, že se ve skutečnosti nenatáčel v Egyptě, a tak vzniklo 82 ruin a pyramid v počítačovém studiu. Po premiéře pak volali hned druhý den producenti ze studia Universal režisérovi Stephenovi Sommersovi se sdělením: „Potřebujeme pokračování!” A na to se můžete těšit i vy hned příští týden ve snímku Mumie se vrací!

V sobotu se od 20.00 hod představí Ewan McGregor a Scarlett Johanssonová v hlavních rolích sci-fi thrilleru Ostrov. Ztvární zde postavy z budoucnosti, které žijí v moderním Institutu a pod dohledem v dojmu, že patří mezi šťastlivce, co přežili smrtelnou kontaminaci Země. Společně touží jet na Ostrov, jediné nezamořené místo na zeměkouli. V technickém sektoru se jim však podaří zjistit nemilé překvapení – Země není zničená, žádný Ostrov neexistuje a oni jsou jen pokusnými klony skutečných lidí…Tvůrci snímku Ostrov se nechali v mnohém inspirovat kultovním sci-fi Hvězdné války a dokonce pro některé dopravní prostředky byly využity zvuky z šesté epizody této filmové legendy.

Ani v neděli nenabízí Prima kino prostor k úlevě. Divákům se totiž může tajit dech od 22.45 hod v mysteriózním thrilleru Záhadné zmizení. Nebezpečný experiment profesora chemie se v něm změní ve vražednou zbraň, jejíž obětí je mladá dívka Diana. Ta jednoho dne záhadně zmizí, a i přes tříletou usilovnou snahu ji její snoubenec Jeff nedokáže už nikdy naleznout. Až jednou, když sedí u baru, osloví ho vraždící profesor chemie s tím, že o smrti jeho snoubenky ví něco víc. Bude Jeff profesorova další oběť? V hlavních rolích dechberoucího snímku uvidíte Jeffa Bridgese, Keifera Sutherlanda či Sandru Bullockovou.