Hlavní navigace

Od září 2008 sledujte na ČT2 nový pořad Dobré ráno

[Tisková zpráva] Regionální televizní studia z Ostravy a Brna chystají novinku. Od září 2008 sledujte na ČT2 od pondělí do pátku v době od 5:59 do 8:25 hodin nový pořad Dobré ráno. Lifestylový ranní proud rozhovorů, živé hudby a zajímavostí budeme vysílat celostátně. Pro Dobré ráno má Televizní studio Ostrava vyhrazen každý lichý týden, sudé týdny patří Televiznímu studiu Brno.

Sdílet

Atraktivitu ostravského vydání podtrhnou nové tváře na obrazovce. Zřejmě největší zájem vzbudila zpráva, že mezi moderátory bude i naše jediná Miss Evropy Monika Žídková ve dvojici s moderátorem Rádia Orion Radkem Erbenem. Dalším (staro) novým moderátorem bude Petr Šiška, prezident Akademie populární hudby. Jeho partnerkou je redaktorka zpravodajství Kristina Štaškivová. Každý den bude mít svou dvojici. V novém partnerství se představí Kateřina Huberová a Tomáš Vzorek.

Kateřinu znají především posluchači Českého rozhlasu Ostrava, v ČT moderuje kromě Dobrého rána také pořad Hledám práci. Tomáš je jedním z moderátorů současného Dobrého rána z Moravy a Slezska. V nové roli se představí i sportovní redaktorka Markéta Pernická. Podpoří ji Luboš Rosí, který má Dobré ráno z MaS už v malíčku. Nově se ve dvojici ocitnou také dosavadní sólisté, Iva Bartoňová a Pavel Janošec. Oba známe ze současného Dobrého rána z MaS a oba se výrazně podílejí na oblíbených „hravých“ magazínech o bydlení a zdravém životním stylu. (Bydlení je hra, Pod pokličkou aj.).

Ostravské vydání připravuje redakce zpravodajství Televizního studia Ostrava v čele s šéfredaktorem Karlem Novákem a s hlavním dramaturgem Karlem Spurným, vedoucím úseku programu TSO.

Vedoucími vysílání jsou Monika Horsáková, Josef Hladký a Luboš Rosí. Režie je v rukou Zuzany Pražákové a Jiřího Čecha.

Hudební složka pořadu je v ostravském vydání Dobrého rána specifická. I nadále budeme do studia zvát k živému vystoupení kapely i sólisty. To bude hlavní starost hudebního redaktora Tomáše Krygla. Živý přenos je přitažlivou, ale i velmi náročnou prací pro kameramany, ty naše vede Jan Plesník.

Usilujeme o pohodovou atmosféru, které půjde naproti nejen celková barevnost a vybavení studia, ale i úprava zevnějšku účinkujících. Tu má v rukou přední slovenský stylista Peter Tistan, kterého na Slovensku proslavil pořad Zmenáreň (obdoba českého Vypadáš skvěle).

Krátce k dramaturgii pořadu:
Na ČT1 ve stejnou vysílací dobu (5:59–8:25) mohou televizní diváci sledovat pořad Studio 6 vysílaný z Prahy. Obě ranní relace oslovují diváky na začátku dne. Studio 6 preferuje zpravodajství a rozhovory o aktuálním dění ve společnosti.

Dobré ráno na ČT2 nebude konkurencí Studia 6, nýbrž rozšířením nabídky ranního vysílání. Vedle stručného aktuálního informačního servisu zaměřeného především na regiony se budeme věnovat především na nadčasovým společenským fenoménům, zajímavým lidem a osobnostem z regionů, neziskovým organizacím, vědě, kultuře a vysílání pro předškolní i školní děti a mládež. Vedle regionů Moravy a Slezska se zaměříme i na české kraje.

Zachováme předpověď počasí, dopravní servis, přehled tisku a avízo vysílání Českého rozhlasu, včetně regionálních redakcí.

Chceme využít telefonáty s osobnostmi společenského, vědeckého či kulturního života, organizátory zajímavých aktivit aj. V zájmu interaktivní komunikace zařadíme i chat s diváky.

Významnou novinkou bude půlhodina pro děti a mládež v době od 6:30 do 7:00 hodin. Počítáme s rubrikami pro děti, besedou s hosty, jejichž aktivity mají s těmito věkovými skupinami souvislost, nebo přímo s úspěšnými mladými sportovci, umělci apod. Součástí bude i blesková soutěž pro děti a pravidelné rubriky zahrnující cvičení, ranní animovanou pohádku, angličtinu pro děti a další, které budou vznikat průběžně.

V rozhovorech a tematických okruzích, ke kterým budeme zvát hosty, se objeví:

  • Společenská témata (historie, rodina, rodinné finance, neziskové organizace a jejich aktivity napříč společenským spektrem, humanitární aktivity)
  • Vzdělání (možnosti a typy vzdělání u nás a v zahraničí, včetně dálkového a kombinovaného studia, vzdělávací projekty pro seniory, alternativní školství, věda a technika – nové obory, projekty, objevy, kompetence, zajímavosti)
  • Kultura (divadlo, film, literatura, hudba – recenze, kulturní pozvánky, klipy, živá vystoupení ve studiu)
  • Vysílání ČT (upoutávky na denní vysílání, připravované televizní pořady, zákulisí médií, besedy s tvůrci chystaných a vysílaných pořadů).
  • Spotřebitelský servis (ochrana spotřebitele, poradna aj.)
  • Zdraví (informace o nových možnostech léčby v regionech, prevence)
  • Životní styl (architektura, poradna k možnostem, kvalitě a pořízení bydlení, zdravý životní styl)
  • Cestování (servisní informace, poradna, tipy)

Kromě besed k celospolečenským fenoménům, ke kterým budeme zvát nejen odborníky, ale třeba i atraktivní hosty, kteří k nim mají co říci, budeme vysílat také pravidelné reportážní či besední seriály, které postihnou zahraniční zajímavosti, ohlédnutí za historií, amatérský film, nové knihy, české rekordy, tipy na výlet, zajímavosti ze světa zvířat apod.

I pro dospělé zachováme tradiční telefonickou soutěž.

Vysílání se bude snažit o interaktivitu s diváky, kromě soutěže nabídneme divákům možnost zasílat dotazy vybraným hostům.

Narozdíl od zpravodajsko-informačního proudu na ČT1 bude forma moderace uvolněnější – půjde o ranní „snídaňovou“ talk show, věnující se celospolečenským fenoménům, které ovšem nebude chybět informační a servisní zázemí.