Hlavní navigace

ODHALENÍ: MOJA, TATU A TIPLÍCI

[Tisková zpráva] KŘTU KNIHY GORILÍCH POHÁDEK BUDE V PRŮMYSLOVÉM PALÁCI ASISTOVAT PRAŽSKÁ GORILÍ RODINKA

Sdílet

Kmotry nové knížky gorilích pohádek budou herec a režisér Jan Jiráň a ředitel pražské zoo Petr Fejk. Její křest proběhne na veletrhu Svět knihy, ve Velkém sále Průmyslového paláce, v pátek 25. dubna 2008 od 16 hodin. A po celý den bude na veletrhu přítomna pražská gorilí rodina! V životní velikosti. Knížku gorilích pohádek „Moja, Tatu a tiplíci“ autorů Miroslava Bobka a Terezy Šefrnové vydalo nakladatelství Radioservis ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Kromě humorných přináší i napínavé příběhy obou gorilích mláďat z pražské zoo a je vybavena mnoha celostránkovými fotografiemi. Navíc obsahuje také rozsáhlý doslov, který pohádkové příběhy uvádí „na pravou míru“.

„Čtenáři se v něm dozvědí nejen, co jsou ve skutečnosti zač tiplíci, ale rovněž mnohé o životě goril a dalších zvířat, která v pohádkách vystupují,“ říká Miroslav Bobek. „Jen jednu věc jsme se rozhodli neprozradit – kdo je autorem skalních maleb, které v knížce připisujeme gorilímu malíři Kibalimu.“

A s jakými dalšími zvířaty se gorily v knížce setkávají? Například s nespokojeným hrochem, rozšafnými ropuchami, strašidelnými mláďaty sov, legendárním „africkým dinosaurem“ mokele mbembem či s kosem-posměváčkem. A také s mravenci, kteří Moje snědí narozeninový dort. Tato pohádka je jediná, která již byla publikována, a to v interpretaci Lucie Bílé na CD „Moja a páv“. Z výtěžku knížky „Moja, Tatu a tiplíci“ bude opět podporována ochrana goril nížinných v Africe, a to částkou 20 Kč z každého prodaného výtisku.