Hlavní navigace

Microsoft přichází s novou verzí kancelářského balíku Office a kurzy Počítačové školy Gopas ukazují, jak moc vám mohou obsažené aplikace usnadnit práci

[Tisková zpráva] Praha, 6. února 2007 – Začátkem března se začne prodávat nová verze oblíbeného systému kancelářských aplikací, Microsoft Office 2007. Protože se jedná o masově využívaný software a oproti předchozí verzi zaznamenaly Microsoft Office značný posun kupředu, zařadila Počítačová škola Gopas do své nabídky kurzů i školení pro práci s Microsoft Office 2007.

Sdílet

Verzi Microsoft Office 2007 předcházel balík aplikací z roku 2003. Společnost Microsoft měla tedy celé čtyři roky na to, aby systém programů vylepšila a zapracovala připomínky jeho uživatelů. „Podíváme-li se na několik minulých verzí aplikací Microsoft Office, je zřejmé, že podobně jako operační systém Windows prošly i aplikace Microsoft Office velkým vývojem. Trochu pikantním se může zdát fakt, že vývoj v oblasti Microsoft Office je razantnější a změny jsou výraznější než u nové verze Microsoft Windows Vista,“ hodnotí novou verzi lektor Počítačové školy Gopas Kamil Juřík.

Microsoft Office 2007 již nejsou pouhým souborem kancelářských aplikací typu Word, Excel či Outlook, jak je mnoho uživatelů starších verzí vnímá. Pod pojmem „systém Microsoft Office 2007“ se skrývá ucelená nabídka klientských aplikací, serverů a online služeb, které slouží k tvorbě řešení pro uspokojení konkrétních potřeb zákazníků pracujících s informacemi. Systém Microsoft Office 2007 nyní tvoří 13 aplikací a 8 serverů(!).

Při vývoji nového systému Office si dal Microsoft za cíl vyvořit ho tak, aby se jeho uživatelé mohli soustředit pouze na žádaný výsledek své práce s aplikací, nikoliv na to, jak a zda vůbec ho dokáží dosáhnout. Zefektivnil proto mimo jiné i uživatelské rozhraní a zkušenosti Počítačové školy Gopas potvrzují, že byl ve svém snažení úspěšný. „Naše testování ukazují, že uživatelé si ve velmi krátkém čase a bez velkým obtíží zvyknou na nové rozhraní aplikací Microsoft Office 2007 a jen velmi neradi se pak vracejí ke starým verzím,“ říká Kamil Juřík. „Odborné zaškolení tento proces výrazně zrychluje a absolventi kurzů se navíc dozvědí o nových a efektivnějších cestách k cíli, které jim Office nabízejí.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).