Hlavní navigace

OKI a Anoto představují digitální pero se zabudovanou kamerou, které oživí každou prezentaci

[Tisková zpráva] Společnost OKI Printing Solutions ve spolupráci se švédskou firmou Anoto uvádí na trh digitální pero Anoto se dvěma různými aplikacemi. Anoto penPresenter přenáší v reálném čase rukou psané poznámky přímo do promítané prezentace, která se tak stává interaktivnější. Druhé řešení Anoto penDocuments představuje jednoduchý způsob, jak převést psané materiály do digitální podoby.

Sdílet

Anoto penPresenter, jako přídavný modul k aplikaci PowerPoint, je určen zejména pro prezentace, v jejichž průběhu umožňuje přidávat díky technologii Bluetooth na jednotlivé snímky PowerPointu rukou psané poznámky, které jsou v reálném čase promítány. Vše, co se takto písemně zaznamená, může být následně uloženo v digitální podobě. Poznámky lze v prezentaci i barevně odlišovat, libovolně mazat a používat i několik per zároveň. Aplikace vyžaduje, aby prezentace byla vytištěna na certifikované tiskárně OKI.

„Anoto penPresenter nabízí zajímavou možnost, jak oživit prezentace. Přednášející díky němu může pružně reagovat na podněty od posluchačů, kteří se mohou aktivně zapojit do vystoupení,“ říká Ing. Miroslav Tyburec, obchodní ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak).

Přednášející ocení i ovládací panel, který je vytištěný na každé straně prezentace. Díky němu může řečník své vystoupení řídit pomocí jediného dotyku pera. Stačí zvolit příslušný piktogram. Tak lze jednoduše přejít na další stranu, navolit barvu či sílu čar, zvýraznění textu nebo gumu, jež nepotřebné poznámky smaže. Prázdný list z PowerPointu poslouží třeba jako alternativa flipchartu, kdy Anoto penPresenter zachytí okamžité nápady jednotlivých účastníků jednání či brainstormingu do jediné prezentace.

Aplikace Anoto penDocuments pak umožní kdykoliv a kdekoliv vytvářet a zaznamenávat informace v digitálním formátu. Výhodou je, že k tomu není potřeba notebook či PDA ani skenování. Stačí vzít do ruky digitální pero Anoto a obyčejný papír se speciálním rastrem vytištěným na tiskárně OKI.

S Anoto penDocuments lze přidat ručně psané poznámky, obrázky, diagramy nebo třeba jen podpis k jakémukoliv dokumentu vytištěnému kteroukoliv aplikací MS Windows. Takto doplněný materiál se posléze snadno přenese do PC pomocí „dokovací“ kolébky a USB portu, pak se uloží do PDF formátu.

„Uplatnění tohoto řešení je velmi široké. Představme si jen, kolik času by bylo možné ušetřit při vyplňování dotazníků, anket či kontrolních listů,“ poznamenává Miroslav Tyburec a dodává: „Díky moderní technologii Anoto by se mohly odbourat i nepříjemné okamžiky při podpisu smluv, kdy se zbytečně odbíhá od jednání s obchodním partnerem ke skeneru či kopírce, aby jeho podpis byl i v digitální podobě.“

O technologii Anoto
Obě aplikace pracují na patentované technologii Anoto. Ta vytvoří sotva viditelný rastr, který se následně vytiskne na papír na certifikovaných tiskárnách OKI. Na takto vytvořený dokument či jen prázdnou stranu s rastrem se píše speciálním perem Anoto, které má vzhled i použití jako běžné pero. Oproti němu je však vybaveno miniaturní kamerou, která během psaní snímá 75 snímků za sekundu. Tak Anoto získá dostatek dat a dokáže přesně identifikovat konkrétní dokument, přesnou polohu hrotu i čas, kdy byly jednotlivé tahy učiněny.

Při užití digitálního pera s aplikací Anoto penPresenter může každá prezentace obsahovat až 200 PowerPointových snímků. Řešení Anoto penDocuments pak dokáže uchovat až 75 stran A4 ručně psaného textu.

Elektronické pero Anoto patří do skupiny produktů, které je pro porozumění lepší vidět v praxi, než o nich dlouze číst. Doporučujeme ke zhlédnutí alespoň následující krátká prezentační videa:

O spolupráci OKI a Anoto
Výrobce tiskáren a multifunkčních přístrojů se stal generálním prodejcem digitálního pera Anoto v regionu EMEA. „Používání pera Anoto vyžaduje papír se speciálním rastrem. Jeho tisk musí být velice přesný a naše vybrané barevné tiskárny získaly celosvětovou certifikaci. Byl to tedy logický krok,“ vysvětlil Ing. Miroslav Tyburec.

Aplikace Anoto penPresenter i Anoto penDocuments jsou v prodeji u autorizovaných prodejců OKI Printing Solutions. K dispozici jsou buď v rámci společného balení s tiskárnou OKI nebo samostatně pro ty zákazníky, kteří již mají tiskárnu s certifikací Anoto, která je pro používání elektronického pera nezbytná. Cena Anoto penPresenter je od 6990 Kč + DPH a Anoto penDocuments lze zakoupit od 9590 + DPH Kč.