Hlavní navigace

OKI snižuje emise CO2

[Tisková zpráva] Praha, 18. října 2010 – Společnost OKI snížila díky dlouhodobé strategii spotřebu elektrické energie v evropské továrně o 600 kWh, což odpovídá ekvivalentu 315 tun emisí oxidu uhličitého.

Sdílet

V období ekonomického poklesu se obvykle zvyšuje tlak na snižování nákladů a hledání možných úspor ve firmách. Díky moderním technologiím lze oproti minulosti omezit především náklady na energie.

Společnost OKI nastavila přísná kritéria strategie zaměřené na omezení negativních dopadů své činnosti na životní prostředí již v roce 2008, tedy ještě mnohem dříve, než se projevila ekonomická recese.

Evropský závod výrobce tiskových zařízení snížil během dvou let spotřebu elektřiny o 17 %, tedy o téměř trojnásobek stanoveného limitu, který si vedení společnosti předsevzalo splnit do roku 2012. Celkové množství ušetřené energie ve skotské továrně pak odpovídá 315 tunám emisí CO2. OKI tohoto výsledku dosáhla díky vytvoření menších světelných zón, sektorové klimatizaci či zredukováním počítačových serverů na polovinu.

„V roce 2008 jsme se rozhodli jít cestou, která je vstřícná vůči životnímu prostředí. Proto jsme si dali za cíl celosvětově snížit emise CO2 v našich závodech o šest procent,“ říká Harushige Sugimoto, prezident OKI Data Corporation, a dodává: „Kvůli klimatickým změnám, které se na naší planetě odehrávají, je snížování spotřeby elektrické energie velmi důležité.“