Hlavní navigace

OKsystem zprovoznil Oracle Exadatu

[Tisková zpráva] Softwarová společnost OKsystem si pořídila do svého Kompetenčního centra (www.dwbicc.cz) v současné době jeden z nejrychlejších databázových strojů světa – Oracle Exadata. Jedná se o první instalaci tohoto výkonného zařízení v regionu střední a východní Evropy. Exadata, označovaná též jako HP Oracle Database Machine, se stala významnou součástí Kompetenčního centra DWBICC (Data Warehouse and Business Intelligence Competency Center). Bude se zde, ve spolupráci s partnery Oracle a HEWLETT-PACKARD (HP), využívat při předprodejních aktivitách a implementacích pro potenciální zákazníky v České republice a sousedních zemích.

Sdílet

„Exadata vzbudila letos v dubnu zaslouženou pozornost na databázové konferenci Oracle, jejíž konání jsme podpořili v našem konferenčním centru v roli generálního partnera. Tento extrémně výkonný databázový stroj je nyní instalován, plně zprovozněn a připraven k provádění testů nad daty od zákazníků, tzv. proof of concept.“ uvedl při této příležitosti ředitel společnosti OKsystem Martin Procházka.

HP Oracle Database Machine je kombinací software od Oraclu a hardware od HP. Pro dosažení extrémního výkonu obsahuje HP Oracle Database Machine 7 Exadata Storage serverů poskytující vysokou I/O propustnost, a to až 14 GBytů/s. Rozdílem oproti stávajícím architekturám je využití zařízení Infiniband jak pro propojení databázových serverů do clusteru, tak i pro připojení datových úložišť. Infiniband poskytuje v současnosti teoretickou rychlost 20 gigabitů za sekundu, tedy pětkrát více než Fiber Channel.

Zásadní novinkou, kterou HP Oracle Database Machine přináší, je vyšší inteligence úložiště Oracle Exadata Storage Server oproti běžným diskovým polím. V případě Oracle Exadata Storage Serveru se filtrování dat a výběr sloupců provede přímo na úložném zařízení a na databázový server se posílají již pouze relevantní data. Tím se řádově snižuje objem dat přenášený po komunikačních linkách i zátěž procesoru databázového serveru.

Další výhodou je využití standardních komponent. Standardní hardware a servis HP, který je v rámci HP Oracle Database Machine využit, zajišťuje snadné začlenění tohoto systému do stávající IT infrastruktury velkých společností a organizací. Datový sklad má stále k dispozici veškerou funkcionalitu Oracle Database, včetně mechanismů zabezpečení dat a zajištění vysoké dostupnosti, diagnostiky, partitioningu nebo komprese dat. Díky tomu lze obvykle dvakrát až třikrát zvýšit objem ukládaných dat. Využívá-li již dosavadní datový sklad Oracle Database, pak je přechod na HP Oracle Database Machine srovnatelný s přechodem na jakýkoliv jiný hardware – nevyžaduje úpravy aplikací, ani zvýšené náklady na přeškolení administrátorů.

O společnosti OKsystem s.r.o.
OKsystem je česká softwarová společnost, která působí na trhu v oboru informačních technologií od roku 1990. Dodává software, technologie a poskytuje komplexní služby. Je řešitelem a poskytovatelem rozsáhlých aplikačních programových systémů ve vícevrstvé architektuře pro internet a intranet. Specializuje se také na řešení v oblasti informační bezpečnosti a čipových karet, návrh a realizaci datových skladů a související služby, jako jsou odborné konzultace, autorizovaná školení výpočetní techniky a testování znalostí IT profesionálů.

Více na www.oksystem.cz

O společnosti Oracle
Oracle je největší světový dodavatel podnikového software. Další informace o společnosti Oracle a o HP Oracle Database Machine naleznete na www.oracle.com.