Hlavní navigace

Olomoucké televizní studio - křest vodou

[Tisková zpráva] Na začátku února letošního roku zahájilo své působení krajské studio České televize v Olomouci. Rozšíření dosavadního zpravodajského týmu a možnost živých vstupů do vysílání posílily informovanost ze střední Moravy. Ani ne dva měsíce poté se toto pracoviště osvědčilo přímo v centru dění, jako nositel aktuálního povodňového zpravodajství z Olomouckého kraje.

Sdílet

Od soboty 1. dubna 2006 zajišťovali redaktoři Lenka Kratochvílová a Juraj Aláč pravidelné zpravodajské vstupy z míst zatopených řekou Moravou v Olomouci a jejím okolí. Od nedělní noci se k nim přidal také Luboš Rosí. Do pondělí 3. dubna zajistili 41 živých vstupů pro povodňové zpravodajství ČT1 a ČT24 (poslední pro relaci Regiony ČT24), natáčeli reportáže z nejvíce vodou ohrožených míst, jako je olomoucká městská část Černovír, obce Litovel a Horka, zaznamenali všechny významné okamžiky, včetně sobotní návštěvy premiéra Jiřího Paroubka.

Regionální olomoucké pracoviště naplnilo v těchto dnech výraznou měrou poslání veřejné služby. Přinášelo aktuální zprávy televizním divákům v celé republice a poskytovalo potřebné informace pro obyvatele obcí zasažených živelní pohromou. Ve svém pracovním rytmu se nyní věnuje celkově současné situaci v kraji a povodňové dění připomene v pořadu Týden v Olomouckém kraji v sobotu na ČT24 ve 12:30 hodin.