Hlavní navigace

Olympiáda 24 hodin na Eurosportu

[Tisková zpráva] Podobně jako v minulých letech, olympijské hry nebudou na Eurosportu chybět. 24 hodin denně s přímými přenosy, záznamy, magazíny a reprízami, to vše je přichystáno pro sportuchtivé diváky.

Sdílet

Pekingská olympiáda na Eurosportu začala již před rokem, kdy byly vysílány magazíny s důrazem na přípravu sportovců na tento sportovní svátek. S postupujícím časem se intenzita olympijských magazínů zvyšovala a 6. srpna budeme sledovat první přímý přenos z olympijských her, to znamená dva dny před oficiálním zahájením. Jedná se o olympijský fotbalový turnaj. Velmi zajímavé utkání bude především 7. srpna od 11:00 hodin, kdy se střetnou Belgie a Brazílie s hvězdou Ronaldinhem.

Olympiádě je tedy věnován všechen vysílací prostor. Ostatní sportovní odvětví, která se konají v době olympiády a na která jsou diváci zvyklí, se ve většině případů přesouvají na Eurosport 2. Schéma vysílání najdete v přiložených programech. Mimo tradičních přímých přenosů a záznamů nás čekají i magazíny.

Nihao Peking (Nihao Beijing) – nihao znamená čínsky „ahoj“.
Ranní zpravodajský blok s nejdůležitějšími zprávami dne naruší sice vysílání přímých přenosů, ale pro vstávající (či usínající) obyvatele Česka s Slovenska je to ideální pořad pro přehled o sportovním dění na olympiádě.

Postřehy z Pekingu (Mission to Beijing)
Zpravodajský sportovní magazín s olympijským studiem, kam si kolegové z mezinárodní verze budou zvát největší sportovní hvězdu dne. Ta bude celý den hodnotit ze svého pohledu.

Pekingský expres (Beijing Express)
každý den v 18:30 bude vysílán hodinový magazín bude mozaikou nejzajímavějších událostí dne s původními komentáři a nově komentovanými spojováky, rozhovory se sportovními hvězdami a zprávami. Tento magazín bude opakován ve 23:00, aby jej stíhali opravdu všichni diváci.

Vložení nejaktuálnějšího dění z jiného sportoviště
V případě, že se bude na sportovišti, ze kterého nepůjde zrovna přímý přenos, rozhodovat o medailích nebo dojde k nějaké zásadní sportovní akci, bude do přímého přenosu vložen insert a divák Eurosportu se aktuálně dozví o všem, co se v Pekingu na olympiádě děje.

Jediná výjimka
Jedinou výjimkou ve vysílání neolympijského sportu je závod MS silničních motocyklů z Brna 17.8.2008. Kva­lifikace a tréninky budou vysílány výhradně na Eurosportu 2. Samotný závod motocyklů do 125 ccm bude přenášen živě na Eurosportu 2, závody do 250 ccm a Moto GP budou v přímém přenosu od 12:15 do 15:00 na Eurosportu International a mezi ně se vloží krátký záznam závodu do 125 ccm.

Česká verze Eurosportu
Tradičně se na největší sportovní událost roku připravuje i česká verze Eurosportu. Všichni chápeme, že tým komentátorů a spolukomentátorů, stejně jako většinu sportovních novinářů, čekají 3 náročné týdny. Vzhledem k tomu, že komentujeme jak pro Česko, tak i Slovensko, budeme se snažit sledovat a více zmiňovat výkony českých i slovenských sportovců.