Hlavní navigace

Omega Dubai Desert Classic 2011

[Tisková zpráva] Praha 9. února 2011 – Tři nejlepší golfisté světa změří své síly na golfovém turnaji Omega Dubai Desert Classic.

Sdílet

Blízký východ je už mnoho let dějištěm špičkových golfových turnajů, ale ještě nikdy se zde nesešli tři nejlepší golfisté světového žebříčku. Poprvé se tak stane na turnaji Omega Dubai Desert Classic, který vysílá v přímém přenosu od 10. do 13. února program NOVA Sport.

Fanoušci už se těší na velký souboj evropských superhvězd Leeho Westwooda a Martina Kaymera s bývalou světovou jedničkou Tigerem Woodsem, který klesl za oba Evropany na třetí místo světa a ani do této sezóny nevykročil na americké PGA Tour příliš dobře.

Woods, který tento turnaj vyhrál už v letech 2006 a 2008, si to bude chtít vynahradit, ale proti němu bude stát mimořádně silná konkurence. Kromě světové jedničky Westwooda a světové dvojky Kaymera nebudou chybět ani předchozí vítězové Rory McIlroy, Miguel Angel Jimenez či jejich rydercupoví spoluhráči Ross Fisher a bratři Molinariovi.

Letos se na hřišti Emirates Golf Club hraje již 23. ročník tohoto turnaje, který v minulosti vyhráli kromě zmiňovaných hvězd takové golfové legendy, jako Seve Ballesteros či Mark James. V jeho novodobější historii se stal dvojnásobným vítězem Jihoafričan Ernie Els. Dotace turnaje je 2,5 milionu dolarů, vítěz si odveze šek na necelých 417 tisíc.

Dokáže Tiger Woods znovu zazářit, nebo evropská špička prodlouží svou dominanci z posledních měsíců? Sledujte přímé přenosy na programu NOVA Sport od 10. do 13. února každý den od 10:30 hodin